ДЮШ на "Пирин" наказа "Левски" с гол красавец на Любомир Цолев

Юношите спечелиха с 1:0 домакинството си в мач от поредния 24 кръг

Юношите на Пирин спечелиха с 1:0 домакинството си на Левски в мач от поредния 24 кръг в първенството на Елитната група до 17 години. Единственият гол в мача вкара Любомир Цолев, който с точен удар от 25 метра матира вратаря на Левски в 47 минута. Преди това гостите нацелиха гредата две минути преди почивката, а в първата атака след началото на втората част домакините изтърваха чисто голово положение. Денис Ангелов от непос...редствена близост не успя да преодолее стража на сините. Три минути след гола рефера на мача Борислав Ненков подмина нарушение в наказателното поле на гостите, за което спокойно можеше да отсъди наказателен удар. Столичани също имаха своите шансове, като на два пъти в 58 - та и 73 минути след разбърквания в наказателното поле на Пирин, мрежата зад вратаря Ангелски остана суха. В 64 -та минута Ивайло Михайлов отправи хубав удар, но вратаря Петър Иванов спаси. При последвалия ъглов удар отново Иванов предотврати сигУрен гол, след удар с глава на Димитър Митев. След пет мача без победа, това е първи пълен успех за Пирин. За последно орлетата на Васко Петров надиграха на 11 март, с 4:1 Ботев 2002 Пловдив. В класирането Пирин вече има 26 точки и запазва 12 - та позиция.

Пирин: Ангелски, К. Ангелов, Д. Митев, Шайков, Смиленски, Шляков, Божиков, Крушовски, Д. Ангелов, Михайлов, Цолев/ Христов, Петков, Геров, Сковърданов, Атанасов, Дамбов, Симеонов/