"Пирин" сложи точка на един добър сезон

За втора поредна година орлетата запазвят мястото си в най-висшия ешелон на родния футбол

Общински футболен клуб Пирин Благоевград изпрати един добър сезон в Първа професионална лига. За втора поредна година орлетата запазвят мястото си в най-висшия ешелон на родния футбол. Благоевградчани заеха 9-то място в крайното класиране, като дори участваха в бараж за място в Лига Европа. За сравнение през сезон 2015- 2016 Пирин зае 8- мо място, но при 9 отбора в групата. В настоящият футболен сезон Пирин финишира девети при 14 отбора.... Освен това орлетата записаха рекорден брой точки през пролетта, а в изиграните 26 мача от редовния сезон момчетата на Милен Радуканов спечелиха 34 точки. Орлетата има 10 победи, 4 равенства и 12 загуби с голова разлика 30-36, като преди година в 32 мача те бяха спечелили 26 точки, при само 5 победи и голова разлика 27-45. Извън класирането остават двама мача срещу Верея по пътя към Лига Европа. Двама треньори бяха начело на Пирин през този сезон. От лятото Пирин стартира със Стефан Генов начело, а от началото на 2017 година Милен Радуканов пое орлетата, за да спечели рекорден брой точки през пролетта. С оглед на целта, която бе поставена пред отбора преди началото на сезона, а именно оставане в групата, то тя бе изпълнена. Освен това орлетата стигнаха и до 1/4 финал в турнира за Купата на България, където отпаднаха от бъдещия носител на трофея Ботев Пловдив. Заслуга за това представяне имат освен треньора Милен Радуканов и неговите помощници Стефан Гошев, Михаил Ролев и Антон Дончев и всички футболисти:Благой Макенджиев, Красимир Костов, Веселин Ганев, Александър Башлиев, Юлиян Попев, Стилиян Николов, Румен Сандев, Васил Божинов, Алесандре Ханс, Костадин Ничев, Манол Чапов, Тодор Траянов, Орлин Старокин, Антон Костадинов, Рос Дженкинс, Кристиян Кощърна, Христо Младенов, Димитър Благов, Даниел Младенов, Аймен Суда, Тони Тасев, Станислав Костов, Иван Цветков, Кирил Грозданов и Марио Топузов.
На 12 юни стартира подготовката за новия сезон. На този етап е сигурно, че бразилецът Алесандре Ханс вече не е футболист на Пирин, като двете страни се разделиха по взаимно съгласие. С всички на които им изтичат договорите ръководството води преговори за преподписване. За сега е предвиден един подготвителен лагер в Банско от 25 юни до 7 юли. В движение ще бъдат договаряни и съперници за контролни срещи.