"Левски" прекъсна поредните победи на орлетата

blagoevgradutre

Пряк свободен удар докара трите точки от Варна в Благоевград

Победи "Пирин" с 3:0

"Пирин" Бл допусна загуба като гост срещу отбора на "Левски".

Домакините откриха след 11-метров наказателен удар в 20-та минута. "Пирин" пробва няколко атаки, но така и не стигна до удар към вратата на столичани.

Началото на втората част не тръга изобщо добре за благоевградчани. При дълъг пас към Мапуку вратарят на орлетата Макенджиев излезе неразчетено далеч извън рамките на наказателното поле и беше прехвърлен от нападателя на "Левски" за 2:0. Нервите на орлетата на издържаха и в 70-минута Суда от "Пирин" напусна за втори жълт картон. Така осем минути след като орлетата останаха с 9 полеви играчи Панайотов от "Левски" засече добре центриране по земята и направи резултата класически. До края пиринци не успяха да създадат нищо пред вратата на домакините, които изпуснаха да увеличат резултата, но в завършващата фаза бяха неточни.