„Етър” поведе с 3:0 на „Септември” и завърши 3:3

17-02-2018, 17:45

пресслужба "Етър"

Velikotarnovoutre

„Етър” излиза срещу „Септември” утре

„Виолетовите” направиха реми 3:3 в първия си мач срещу „Септември”, след като водеха с 3:0 до почивката.

През втората част обаче допуснаха също три попадения и донесе горчив финал на мача. Балъков започна на вратата с Григич, в защита действаха Атанасов, Василев, Гълъбов и Пашов, пред тях Мане и Сърмов, а в атаката Батрович, Руменов и Младенов, а на върха й – Петков.

Началото не предложи опасности, но в 19-ата минута стадионът изригна. Аласана Мане стреля остро, вратарят Янко Георгиев изби, но топката попадна у Даниел Младенов, който със силен шут откри резултата – 1:0. Красива атака направиха етърци в 27-ата минута, когато Мане много технично изведе зад защитата Велко Батрович и той пробва прехвърлящ удар от въздуха, но се размина с топката. Две минути след това пък Младенов центрира, но Иван Петков не успя да засече с глава.

В 31-ата минута обаче таранът наказа столичани. Той получи топката в пеналта, завъртя се и с десния крак я прати в ъгъла на вратата за 2:0. В края на полувремето Петков изведе Георги Пашов, който центрира отдясно и Велко Батрович с глава покачи на 3:0. Въпреки че „Септември” стоеше добре на терена, едва ли някой е очаквал случилото се през втората част.

Промяната започна с много спорна дузпа, свирена от рефера Драгомир Драганов в 52-ата минута. Георги Пашов направи шпагат и изби топката пред Тошев някъде около пеналта, но нападателят падна. Реферът първо отсъди фаул, а после промени решението си и даде дузпа. Мартин Тошев я превърна в 3:1. Четири минути по-късно Крис Гади засече с глава центриране отляво и върна съвсем интригата в сблъсъка – 3:2. Велко Батрович можеше да реши всичко в мача в 64-ата минута, когато излезе сам срещу вратаря Георгиев, но той успя да извади удара му.

В 72-ата минута резервата Антони Иванов пробва удар, кълбото обаче попадна в краката на Мартин Тошев, който направи 3:3. За жалост въпреки смените в оставащите минути „Етър” не стигна до нищо пред вратата на гостите, а в самия край резервата на „Септември” Будинов проби и стреля, но вратарят Григич улови и мачът завърши наравно.

„Етър”: Денис Григич, Георги Пашов, Венцислав Василев, Пламен Гълъбов, Димо Атанасов, Георги Сърмов, Румен Руменов, Аласана Мане (63 Яни Пехливанов), Даниел Младенов (77 Иван Стоянов), Велко Батрович, Иван Петков (68 Ерик Почански).