Верея изтърва да победи Пирин на Трейс Арена

Най-чистото положение за Верея бе пред Антон Огнянов в 84-ата минута

Верея и Пирин завършиха наравно 0:0 в последна среща от 23-ия кръг на Първа лига на стадион Трейс Арена. Домакините от Стара Загора остават на 6-та позиция с актив от 32 точки, докато Пирин е 11-ти с 23 пункта. Футболистите на домакините могат да съжаляват, че не спечелиха трите точки, след като гостите от Благоевград на два пъти чистеха топката от голлинията на вратата си.

Двубоят започна без интересни моменти пред двете врати. Двата отбора играеха стабилно в защитата, а и тежкият терен попречи за разгръщането на бързи атаки.

В 18-ата минута след размяна на подавания Александър Башлиев бе изведен сам срещу вратаря, но Костадин Слаев го настигна и успя да го блокира.

Четири минути по-късно Валери Домовчийски проби в наказателното поле на Пирин и отправи хубав удар, който срещна тялото на защитник.

Домакините бяха близо до откриването на резултата в 31-ата минута, когато удар на Илиян Йорданов беше избит от голлинията с глава от защитника Ничев.

В последните минути на полувремето Конър Хендерсен стреля от фаул право в стената.

След подновяването на играта Верея тръгна уверено в атака. В 47-ата минута удар с глава на Илия Мунин мина на сантиметри от лявата греда. Последваха пропуски на Антон Огнянов и Милен Танев.

Най-чистото положение за Верея бе пред Антон Огнянов в 84-ата минута, когато негов удар бе отразен от Георгиев, а при добавката Юлиян Попев изчисти пред голлинията.

Верея - Пирин 0:0

Верея: 1. Колев, 21. Илиев, 15. Слаев, 5. Мунин, 14. Минев, 10. Елиаш (к), 20. Бенгюзов, 77. Танев (26. Савио 69'), 11. Йорданов (87. Мечев 57'), 8. Огнянов, 17. Домовчийски
Старши треньор: Благомир Митрев

Пирин: 72. Георгиев, 7. Рениа (9. Боджадж 90'), 24. Костадинов, 15. Благов, 44. Хендерсън, 27. Ничев, 99. Кирилов, 18. Попев (к), 4. Митев, 10. Суда, 21. Башлиев
Старши треньор: Милен Радуканов

Жълти картони: Ничев, Митев (Пирин)
Главен съдия: Станислав Ставров, Велико Търново
Стадион: "Трейс Арена", Стара Загора