Община Симитли

blagoevgradutre

ЦСКА пристига в Симитли

Първият в класирането ЦСКА не можа да надвие четвъртия

"Септември" и ЦСКА 1948 изиграха трудна среща на стадиона в Симитли. Двата отбора си разделиха, след като завършиха при нулево равенство.

През първото полувреме футболистите на Спас Стоименов се стараеха много, но имаха едва няколко положения. В заключителните секунди на първата част момчетата от "Септември" изпуснаха невероятно положение след изстрел от 5-6 метра, което беше спасено от вратаря на гостите.

След почивката играта, която и без това не беше на нужното ниво дори за мач от Трета лига, стана още по-вяла. Двата отбора извършваха нарушения буквално на всеки 30 секунди, а домакините заложиха и на сериозно лежане по терена. Логично головите положения бяха сведени до точно едно. Единственото положение, което симитличани имаха през втората част бе в 92-рата минута, но и то бе пропуснато много грубо.

"Изпуснахме две 100% ситуации, които можеха да обърнат мача. Изпуснахме в 45-та минута, както и в 92-та, положения, които със сигурност, ако бяхме вкарали, щяхме да сме много щастливи. Противопоставихме се в най-голяма степен на по-добрия отбор. Смятам, че си заслужихме точката с борбата и себераздаването на терена. Ние не раздаваме точки, имаме само една загуба в домакинска среща и въпреки всичко тази точка си я заслужихме. В нападение бяхме дефанзивни, бяхме анализирали отбора обстойно и в никакъв случай не смятам ,че ни подцениха като противник. Мисля, че втория полусезон играем в правилната посока и мястото в момента ни е задоволително", заяви след дербито старши-треньорът на "Септември" Спас Стоименов.

Състав Септември (Симитли) : Илиян Узунов, Методи Илиев, Евгени Тунтев, Асен Топузов, Ивайло Иванов, Йоан Петров, Тихомир Костурков(Кирил Домозетски), Анатоли Лулейски, Борислав Хазуров, Васил Божиков(Ибрахим Алим), Илиян Христов(Борислав Вакадинов)