Състезателите на Ски клуб "Банско” с най-много златни медали

Благой Тодев е абсолютният шампион при юношите

Банско беше домакин на Държавното първенство по биатлон от 28.03-01.04.2018 година.
Участие в състезанието взе целият национален отбор, включително и участниците от Олимпийските игри в Пионг Чанг.
Отборът на „Ски клуб Банско” в състав Даниела Кадева, Дафинка Коева, Михаил Клечеров , Димитър Парталов и Благой Тодев с треньор Георги Джолев се представиха блестящо във всички стартове.
Даниела Кадева спечели златото в преследването, като в останалите дисциплини успя да извоюва два бронзови медала. Дафинка Коева при жените и Михаил Клечеров при мъжете спечелиха златните медали в индивидуалната дисциплина, а Димитър Парталов се класира на престижното 6-то място. Благой Тодев е абсолютният шампион при юношите, като в трите състезателни дни зае първите места.
Най-малките състезатели по биатлон от „Ски клуб Банско” с треньор Елена Дурчова бяха силна агитка за националите от Банско и през трите състезателни дни.