Зонално състезание по пожароприложен спорт се проведе в Кюстендил

Комплексен победител в състезанието е отборът на РДПБЗН - Благоевград

В зоналното състезания по пожаприложен спорт участваха отбори на регионалните дирекции от Кюстендил, Перник и Благоевград. Те се състезаваха в 4 дисциплини - „Изкачване с щурмова стълба“, „100-метрова пътека с препятствия“, „Пожарна щафета 4х100м с препятствия“ и „Бойно разгръщане от мотопомпа“.

Класиране по дисциплини:

„Изкачване с щурмова стълба“ – на първо място е отборът на Благоевград, на второ – отборът на Кюстендил, на трето – отборът на Перник;

„100-метрова пътека с препятствия“  - на първо място – Благоевград, на второ – Кюстендил, на трето – Перник;

„Пожарна щафета 4х100м с препятствия“ – на първо място - Перник, на второ – Благоевград, на трето – Кюстендил;

„Бойно разгръщане от мотопомпа“ – на първо място е отборът на Кюстендил, на второ място – Благоевград, на трето – Перник .

В индивидуалното класиране в състезанието на „100-метрова пътека с препятствия“ първи стана Давид Гълъбов от РДПБЗН – Благоевград, а в двубоя /щурмова стълба и 100 м пътека с препятствия/ на първо място е Кристиян Иванков от РДПБЗН – Кюстендил.

Комплексен победител в състезанието е отборът на РДПБЗН – Благоевград, второ място зае отборът на РДПБЗН – Кюстендил, а трето – РДПБЗН – Перник.

Отборът-победител ще продължи състезателното си участие в републиканското първенство по пожароприложен спорт.