На песни, хора и борби кани Ваклиновският събор - blagoevgrad.utre.bg

На песни, хора и борби кани Ваклиновският събор

14 юли 2018, 12:00 | blagoevgradutre
  • Снимка:
    sabori.bg

    Срещата е днес и утре

Ще се проведе за XIV-ти път

Днес и утре под патронажа на кмета на община Сатовча д-р Арбен Мименов ще се проведе за XIV-ти път традиционният Ваклиновски събор, посветен на тютюнопроизводителите от община Сатовча. Този събор се утвърди като един от най-посещаваните, който дава поле за изява както на млади таланти, така и на утвърдени и признати самодейни и професионални изпълнители и състави на българската фолклорна песен.
Особен интерес предизвикват и спортните състезания през неделния ден – борбата свободен стил за мъже и жени, а също така и канадската борба.
Чрез магията и красотата на българската песен и танци се цели да покажат значимостта на българското фолклорно наследство и да се възстанови старата българска традиция хората да се събират и веселят заедно.

14 юли  (събота):
17:00 часа  - Музикални изпълнения на самодейци при НЧ „Първи май - 1956” с. Ваклиново
17:45 часа  - Музикални изпълнения на женска певческа и танцова група при НЧ „Просвета -1938” с. Кочан

18:30 часа  - Фолклорна програма от самодейци при  НЧ „Св.св.Кирил и Методий”- 1926” с. Сатовча
19:15 часа  - Музикални изпълнения на самодейци при НЧ „Просвета - 1937” с.Плетена
20:00 часа  - Музикална програма на самодейци при читалище село Дебрен
21:00 часа  - Изпълнение на фолк певицата Гери Никол Цветелина Грахич*
22:00 часа  - Откриване и поздравления
22:15 часа  - Концерт на фолк певеца Тони Стораро
23:30 часа  - Заря
15 юли (неделя):
10:00 часа – Музикални  изпълнения на самодейци  при НЧ „Изгрев - 1950” с. Вълкосел
10:30 часа – Музикални изпълнения на самодейци  при НЧ „Граничар - 1952” с. Туховища
11:00 часа – Музикални изпълнения на самодейци  при НЧ „Искра - 1953” с. Годешево
11:30 часа – Музикални изпълнения на самодейци  при НЧ „Пробуда - 1928” с. Слащен
12:00 часа – Музикални изпълнения на Виевска група
13:00 часа – Изпълнение на народната певица Румяна Попова
14:00 часа – Музикални изпълнение на оркестъра на Панчо Иванов със солисти Джемиле Стамболиева и Наум Странджев
15:00 часа – Музикални изпълнения на Виевска група
15:30 часа –  Изпълнения на самодейци от село Борино и с.Буйново
16:00 часа – Музикални изпълнения на самодейци от гр.Сърница
17:00 часа – Музикални изпълнения на самодейци от гр.Девин
Спортна програма
13:00 часа - Канадска борба
14:00 часа  - Народни борби



Коментари

Няма коментари.

Добави коментар

* Задължителни полета