Хайде на песни и вино в Мелник! - blagoevgrad.utre.bg

Хайде на песни и вино в Мелник!

09 февруари 2019, 09:19 | blagoevgradutre
  • Снимка:
    "Златен грозд"

    Фестивалът е на 9 и 10 февруари

Вино ще се лее и песни ще се пеят

През февруари в Мелник - най-мъничкият градец в страната - вино ще се лее и песни ще се пеят.
Заповядайте, за да се насладим на местните вина и богатата фолклорна програма на самодейните състави от община Сандански и групи от страната.
Специално участие ще вземат Кукерската група от симитлийското село Черниче, младите и талантливи Светла Дукатева и Цветелина Веселинова и МФГ „Огражденска четворка“.
На 9 и 10 февруари организаторите от Община Сандански и Сдружение „За Мелник“ отправят покана към производителите на домашно вино да се включат в традиционния конкурс, който се провежда в две категории – „Мелнишка лоза“ и „Букет“. Остават само два дни до крайния срок, в който може да предадете вашето вино.
За удобство и информация публикуваме Фестивалната програма по часове на участниците във фестивала "Златен грозд" - Мелник 2019:
9.02 /събота/
Начало – 11:30 часа
Водосвет    11:30
Мелнишки кераци    12:00
Духов оркестър - Сандански    12:10
Кукерски състав – с.Черниче, общ. Симитли    12:20
АНПТ „Никола Вапцаров“ - Сандански    12:50
Голешовски фантове – с.Голешово     13:15
ТС „Лудо младо“ – с.Катунци    13:30
Светла Дукатева и Цветелина Веселинова    13:45
ТШ „Македонци“    14:45
НЧ „Пробуда“ с.Овчарци, общ.Сапарева баня    14:55
ТШ „Македонци“    15:10
Гайдарски състав „Петко Войвода“    15:20
Награждаване на участниците в конкурса за най-добро домашно вино    15:35
НЧ „Просвета“ – с.Катунци    16:00
10.02 /неделя/
Начало: – 12:00 часа
НЧ „Св.Климент Охридски“ – с.Склаве    12:10
ТФ „Празник“ – гр. Сандански    12:30
НЧ „Отец Паисий-1927“ – с.Левуново    12:40
НЧ „Съгласие 2007“- с.Жабокрът, общ.Кюстендил    12:50
ТФ „Празник“ – гр.Сандански    13:05
НЧ „Светило 1931“, с.Грашчица, общ.Кюстендил    13:15
НЧ „Съгласие 2007“ - с.Жабокрът, общ.Кюстендил    13:25
НЧ „Светлина“ – с.Калиманци    13:40
Огражденска четворка    14:00
Гайдарски състав „Петко войвода“    14:40
НЧ „Д-р Петър Берон“, с.Лебница    14:50
ТОМБОЛА    15:05
НЧ „Никола Вапцаров“, с.Струма    15:15
Награждаване „Вино на публиката“    15:25
Детски танцов състав при НЧ „Никола Вапцаров“ - с.Струма    15:30




Коментари

Няма коментари.

Добави коментар

* Задължителни полета