Пълен комплект медали за КБИ "Петромакс" - Плевен от турнир в Кюстендил

В състезанието се включиха около 400 участника от 28 карате клуба от България и Македония

В Кюстендил се проведе за осми път мемориален турнир по карате в памет на Светослав Иванов. В състезанието се включиха около 400 участника от 28 карате клуба от България и Македония. КБИ "Петромакс" – Плевен участва с 26 състезателя (най-малките от които само на 4 години) водени от инструкторите Маргарит Попов и Деница Панталеева.

От малки до големи, всички взеха активно участие в мероприятието, като равносметката за плевенския клуб е 4 златни, 3 сребърни и 7 бронзови медала, които класираха клуба на четвърто място в крайното комплексно класиране.

Домакин на състезанието бе Карате Клуб Шурикен – Кюстендил. Мероприятието е от редовния спортно-състезатален календар на Българската Национална федерация Карате БНФК.

При най-малките в дисциплината макивара Рая Цветанова стана шампион след 5 изиграни срещи, а при момчетата Александър Стоянов след 5 победи и 1 загуби спечели бронз, след което дублира постижението си и в дисциплина кумите. Възпоменателни медали в дисциплина макивара, ката и кумите получиха: Микаела Детелинова, Борислава Зопова, Георги Зопов, Преслав Диков, Павел Петков, Мартин Кънчев и Николай Цветков. При 8-9 годишните в битките се включиха Мирослав Тошев и Денислав Христов. Мирослав направи достойно представяне, а Денис стана шампион, надигравайки безапелационно всичките си противници. При 10-11 годишните участваха Денис Алиев, Симеон Нинчев, Николай Минковски и Рая Хинкова. Симеон и Ники успяха да спечелят бронзови медали при тежка конкуренция, а Рая стигна до финала, където отстъпи на представителка на домакините. Пламен Цветанов е пети в категория над 40 кг. в същата възрастова група. При кадетите (14-15 години) КБИ "Петромакс" се представи с петима състезатели, ученици в Спортно Училище „Георги Бенковски“ град Плевен със спорт карате към школата. При момичетата в категория до 54 кг. Любослава Литкова е вицешампион, а в категория над 54 кг. нейните съотборнички Христина Чинова и Борислава Кирилова извоюваха съответно бронз и сребро. При момчетата в категория над 65 кг. Максим Христов блестеше над всички в категорията и заслужено спечели шампионската титла. Генади Стефанов в същата категория стигна до бронзовия медал. В най-голямата възрастова група – джуниори – 16-17 години, сили премериха Евгени Йорданов в категория до 68 кг. и Румен Бунев в категория до 76 кг. Евгени успя да се пребори за бронза – силна конкуренция в категорията, а Румен не остави никакви съмнения кой е шампиона и заслужено се окичи със златото.

Инструкторите готвят състезателите на школата за Карате Купа Кнежа на 30 март 2019 год.