"Пирин" загуби незаслужено в София

Домакините победиха с 2:1

ОФК „Пирин” загуби гостуването си в София на ЦСКА 1948 по особено незаслужен начин. След доста добра колективна игра за “орлетата”, домакините победиха с 2:1, като и двете им попадения оставиха огромни съмнения за редовността си.
В 36-та минута дебютиращият в професионалния футбол рефер Даниел Краевски измисли дузпа в наказателното поле, която бившето „орле” Гущеров реализира.
В добавеното време на първата част, изчистена топка от домакините попадна отново в Гущеров, като целият отбор на пиринци очакваше флаг за засада. Такъв не последва, а нападателят в червено не сгреши, останал сам срещу Димитров.
През втората част благоевградчани натиснаха в началото, като създадоха няколко положения. Златинов отбеляза в 65-та с ефектен удар от фаул, като върна надеждите на гостите.
Пиринци хвърлиха доста усилия в нападение, но отново странни отсъждания от главния рефер на няколко пъти прекъсваха атаки за тях.
В следващия мач момчетата на Иван Стойчев и Васил Петров гостуват отново на един от преките си конкуренти за оставане в групата – Несебър. Двубоят е в събота от 17:00 в морския град .
Пирин: 22.Филип Димитров (вр) – 3.Александър Бастунов, 25.Ахмед Адемов, 19.Мирослав Пушкаров, 29.Милен Стоев, 11.Кирил Мутавджийски, 4.Емил Петров, 27.Ивайло Михайлов, 15.Димитър Благов (к), 14.Кирил Грозданов, 9.Владислав Златинов.
резерви: 72.Радослав Ангелски (вр) – 7.Веселин Любомиров, 30.Илиян Митрев,23.Хуан Пабло Гонсалес, 16.Виктор Ергин, 5.Димитър Митев, 26.Любомир Цолев.