Жизненоважни три точки спечели "Пирин"

Момчетата на Иван Стойчев и Васил Петров изковаха трудна победа с 0:2 над софийското Локо

Футболистите на ОФК Пирин стигнаха до възлови три точки в борбата си за оцеляване в професионалния футбол. Момчетата на Иван Стойчев и Васил Петров изковаха трудна победа с 0:2 над софийското Локо след попадения на Златинов и Михайлов.
Двубоят започна отлично за зелените, които създадоха няколко опасности пред вратата на домакините до 10-та минута, но Янев, Благов и Михайлов не нанесоха решителния удар. Това стори Златинов, който бе най-съобразителен след един корнер в 15-та минута и прати топката в мрежата за 0:1.
Орлетата заиграха по-внимателно през последвалите минути, а домакините взеха инициативата. Те стигнаха и до гол в 40-та минута, но той бе отменен поради засада.
През втората част Локомотив се опита да стигна до равенството, но решителни намеси на Димитров и бранителите пред него не допуснаха попадение. Зелените чакаха своя шанс на контраатака. Голът на успокоението падна чак в 90-та минута, когато Михайлов довкара избит удар на Георгиев за 0:2.
Важната крачка към спасението бе направена, като до края пиринци имат да изиграят още три много важни двубоя.
В събота е домакинството с Черноморец Балчик. Начален час 18:00 на стадион "Христо Ботев".