ФК "Огняново" надигра ФК "Буйна ММ" Мосомище

Проведе се мач от четвъртфиналите в зона Места

В истинска футболна драма се превърна реваншът от четвъртфиналната фаза на зона Места  между съставите на ФК „Огняново“ и ФК „Буйна ММ“ Мосомище. Първата среща между двата отбора, която се проведе на 20 април в село Мосомище, завърши с победа за домакините – 3:1.
Мобилизирани до краен предел, момчетата на ФК „Огняново“ имаха трудната задача да преодолеят негативния резултат от първия мач. Реваншъта в село Огняново започна с гол за гостите, което още повече усложни ситуацията за тима от курортното село. След почивката между двете полувремена обаче, силният екипен дух и смелите решения на треньорския щаб  видимо преобразиха облика в играта на ФК „Огняново“. Последва реализирането на цели 3 безответни гола за домакините и мачът завърши при резултат 3:1 в редовните 90 минути, което означаваше, че крайният победител от двете срещи ще се определи след изпълнението на дузпи. По-добри при тяхното изпълнение се оказаха играчите на ФК „Огняново“, които допуснаха само един пропуск, за сметка на отбора на село Мосомище, чиито състезатели не успяха да вкарат две от своите дузпи. Така, при 4:3 /след дузпите/ или 8:7 /общо в двете срещи/, отборът на Огняново продължава участието си в полуфиналната фаза, където след жребий ще се срещне с един от другите продължили отбори – Дебрен, Брезница и Слащен.