blagoevgradutre

Жизненоважни три точки спечели "Пирин"

Важен мач за "Пирин" днес

Наложи се с 2:1 над "Черноморец" Балчик

ОФК Пирин се наложи с 2:1 над Черноморец Балчик и взе трудни, но много важни три точки. Отново Владислав Златинов даде тон за победата в зелено, като отбеляза от дузпа в края на първата част и от трудна позиция след около час игра.
Мачът започна лошо за пиринци, като още в осмата минута гостите направиха отлична атака, завършена с глава нападател на гостите за 0:1.
Благоевградчани се окопитиха бързо, като стигнаха до няколко чисти голови положения, но шанс нямаха Благов, Михайлов и Златинов.
Любомиров бе съборен в наказателното поле в 37-та минута на мача, а главният рефер Буров непоколебимо посочи точката за дузпа, която Златинов хладнокръвно реализира.
След почивката пиринци се втурнаха за второ попадение, а то дойде в 63-та минута, като в едно меле пред вратата на гостите Златинов отново бе най-съобразителен и мушна топката за крайното 2:1
До края орлетата не дадоха поле за изява на черноморци и запазиха важния резултат.
В следващият мач Пирин гостува на Монтана. Двубоят е в неделя от 15:00 на стадион Огоста в северния град.