Удостоиха с плакети петричките парламентарни шефове след 1990 г. - blagoevgrad.utre.bg

Удостоиха с плакети петричките парламентарни шефове след 1990 г.

08 юни 2019, 10:26 | blagoevgradutre
  • Снимка:
    Община Петрич

  • Снимка:
    Община Петрич

  • Снимка:
    Община Петрич

  • Снимка:
    Община Петрич

  • Снимка:
    Община Петрич

Заседанието на местния парламент имаше тържествена част

Удостоиха с плакети местните парламентарни шефове след 1990 г. Инициативата е на настоящият председател на Общински съвет - Петрич Георги Тренчев и е първата в такъв формат. Неговите предшественици бяха поканени официално вчера да присъстват на заседанието на местния парламент, което се отличи с тържествена част. От трибуната се изказаха председателят Георги Тренчев и неговите колеги от предходни мандати Васил Костенаров, който е един от доайените-общинари, Петър Бръчков - първият след прехода местен парламентарен шеф в Петрич и Стоян Николов, който е и действащ общински съветник. Всички бяха поздравени от кмета на общината Димитър Бръчков, който открои ролята на всеки председател при взимането на важните решения за развитието на общината. Всички бивши председатели на Общински съвет бяха удостоени с плакет на община Петрич. По покана на председателят Георги Тренчев беше направена и обща снимка пред сградата на Община Петрич. На заседанието присъстваха също депутатът Георги Динев и заместник-областният управител Антоанета Янчева.

ПРЕДСЕДАТЕЛИТЕ НА ОБЩИНСКИ СЪВЕТ-ПЕТРИЧ ЗА ПЕРИОДА ОТ 1991Г. ДО 2019 Г.:

ПЕТЪР КОСТАДИНОВ БРЪЧКОВ 26.10.1991 - 31. 10. 1994
НИКОЛА ИЛИЕВ ХАРИЗАНОВ 01.11.1994 - 17.11.1995
АНДОН СТОИЛОВ ДАНАИЛОВ 20.11.1995 - 30.04.1997
ВАСИЛ КОСТАДИНОВ КОСТЕНАРОВ 30.04.1997 - 20.07.2001
НИКОЛА БОРИСОВ МИТРЕВ М.09.1999 - М.10.1999
КОСТАДИНКА АЛЕКСАНДРОВА ГОШЕВА 20.07.2001 - 16.10.2001
ТУФЧО ГЕОРГИЕВ САНДЪКЧИЕВ 16.10.2001 - 26.10.2003
КОСТАДИН СТРАХИЛОВ ХАДЖИИВАНОВ 18.11.2003 - 26.10.2004
ИЛИЯ ГЕОРГИЕВ ЯНКУЛОВ 15.11.2005 - 01.12.2006
ХРИСТО МИРЧЕВ БОГДАНЦАЛИЕВ 14.12.2006 - 12.11.2007
СЛЕД КАСИРАНЕ НА ИЗБОРИТЕ 04.07.2008 - 17.09.2008
ГЕОРГИ КОСТАДИНОВ ИЧКОНОВ 12.11.2007 - 04.07.2008
АТУШКА СЪБЕВА МАРКОВА 06.11.2008 - 03.08.2009
СТОЯН ВАСИЛЕВ НИКОЛОВ 05.08.2009 - 14.06.2012
ДИМИТЪР КРУМОВ ТАНЕВ 14.06.2012 - 24.10.2013
ГЕОРГИ СИМЕОНОВ ЗАРКОВ 24.10.2013 - 27.11.2014
БЛАГОЙ АЛЕКСАНДРОВ КАЛЪПСЪЗОВ 27.11.2014 - 11.11.2015
ГЕОРГИ ЗАПРЕВ ДИНЕВ 12.11.2015 - 10.04.2017
ГЕОРГИ ИВАНОВ ТРЕНЧЕВ 11.04.2017 - действащ



Коментари

Няма коментари.

Добави коментар

* Задължителни полета