В Разлог се проведе кръг от международно колоездачно състезание "Пътя на римляните“

Над сто участника се състезаваха на 125 километровото трасе

Община Разлог бе домакин вчера на първия кръг от международно колоездачно състезание „Пътя на римляните“, организирано от Община Разлог, Община Банско, „HOT SPRINGS MEDIKAL & SPA HOTEL“, „Долчини ПРО Тийм“. Над сто участника се състезаваха на 125 километровото трасе Разлог – Банско – Баня – Разлог.
По време на състезание в центъра на Разлог се състоя своеобразен спортно-музикален празник. Демонстрации на спортните си умения направиха ВК „Пирин“ - Разлог - момичета до 15 години с треньор Антоанета Мишкова, ФК „Пирин“ - Разлог - възрастова група 10-13 години с треньор Димитър Мавродиев и Клуб по таекуондо „Чо Елит“ с треньор Асения Пулина. За доброто настроение се погрижиха Александра Бучкова, Детски танцов състав „Разложенче“ към НЧ „15.IX.1903-1909 г.“ - Разлог, Детски танцов състав „Айгидик“ към НЧ „Просвета 1927 г.“ - с.Добърско с ръководител Данаил Атанасов.
Проведе се и колоездачно състезание на децата от Клуба по колоездене към Община Разлог с ръководител Жанета Барова. Победителите в различните възрастови групи бяха Виктор Маринов във възрастова категория 6-8 години, Иван Дурев – 8-10 години и Георги Манзуров в категория 10-12 години. Те бяха наградени с грамоти и медали от специалния гост на международната колоездачна обиколка Олаф Лудвиг – световен и олимпийски шампион по колоездене.
Грандиозният финал беше в центъра на града. Първи в категория „Лидер“ и носител на жълтата фланелка стана Полихронис Дзордзакис, Гърция. Зелена фланелка в категория „Активност“ облече Жораж Белан от отбора на Банска Бистрица. В категория „Катерач“ победител стана Марек Канески също от отбора на Банска Бистрица. Бялата фланелка за „Най-млад състезател“ облече Дорде Дурик, Сърбия.