Злато и сребро за Тодор Малчов на Държавното първенство по ски бягане

Никола Калистрин се класира на четвърто място в дисциплината с ролкови ски и трето място на кроса

От 12 до 14 септември на Белмекен се проведе Държавното първенство по ски бягане. Отборът на СК "Банско" с треньор Елена Петакова взe участие в различните дисциплини и възрасти. При мъжете банскалията Тодор Малчов завоюва сребро на ролките и злато в дисциплината крос. Шампионът ни в ски алпинизма Никола Калистрин взе участие в стартовете като представител на ски клуба и се класира на четвърто място в дисциплината с ролкови ски и трето място на кроса. Това негово участие допълва спортното му развитие, както и подготовката му за предстоящите стартове за Световната купа по ски алпинизъм през 2020
година.

При момичета старша възраст Лили Търлоу зае тринадесето място на ролки и седмо място в кроса. Дебют при момичета младша възраст направи Благовеста Спасова, която се класира на единадесето място и в двете дисциплини.