Кой ще бъде Спортист на годината - Благоевград? - blagoevgrad.utre.bg

Кой ще бъде Спортист на годината - Благоевград?

03 декември 2019, 15:20 | blagoevgrad.utre.bg
  • Снимка:
    Община Благоевград

На 5.12. от 11 часа ще се състои среща за гласуване

На 5.12. от 11.00 часа в зала №5 на Община Благоевград ще се състои среща за гласуване за "Спортист на годината 2019" на Община Благоевград.
На срещата ще присъстват представители на медии, отрязващи спорта на територията на Община Благоевград.
Ето имената в номинационния лист: 

Мъже и жени
Боксов клуб „Пирин“
Шабан Надков Димитров
Шампион на ДЛОШ - в категория 52 кг - мъже
Израснал в Дом за деца, лишени от родителски грижи, Благоевград
ГСК “Пирин Благоевград 2011“
Димитър Павлов Димитров
Национален състезател (мъже) - републикански шампион на земя, Спортист на Благоевград за 2018 г.
Мартин Паунов Мишев
Национален състезател: Републикански шампион на халки, 3-то място на РП в многобоя, успоредка и кон с гривни. 2-ро място на земя ,3-то място на кон с гривни и успоредка на Купа България. 4-то място на халки на Световна Купа в Мерсин(Турция)
Атлетически клуб „Джордан“
Елена Узунова
Национален шампионат - 3-то място  в дисциплината хвърляне на копие; Европейска вицешампионка за хора с увреден слух в дисциплината хвърляне на копие-Бохум, Германия
Христо Панев
Шампион за под 20 години - 400 м ; 3-то място на БИ-Румъния-щафета-4 х 400 м юноши под 20-години
АК „Диамо“
Диана Стоянова - Дамски рали екипаж пилот с навигатор Иванела Иванова:
Балкански рали трофей при мъжете - Шампионска титла за 2019 в ERT 3
Български рали шампионат при мъжете за 2019 г. - 3-то място в RC 3
Рали Сърбия -1-во място при мъжете в RC 3
Рали Сърбия - 2-ро място при мъжете с две задвижващи колела ERT 3
Рали Сливен - 3-то място при мъжете в RC 3
Рали Сливен - 1-во място при жените
Рали България - 3-то място при мъжете в RC 3
Рали България -  3-то място при мъжете с две задвижващи колела ERT 3
Планинско изкачване "Кочани" Македония 2-ро място при мъжете в генералното класиране
МСК „Еър Макс Рейсинг“
Стефан Нейчев
През 2019 г. се състезава в клас МХ1 с мотоциклет YAMAHA №50
2-ро място в крайното класиране на републиканския шампионат по мотокрос за 2019 г.
2-ро място  в крайното класиране на европейския шампионат по мотокрос за 2019 г.
СКОБ „Младост“
Кристина Борисова Иванова
ОРИЕНТИРАНЕ
Европейски шампионат на Югоизточна Европа – Молдова – 2019 година
4 място - дълга дистанция  
1 място – спринтова дистанция
1 място – щафета
3 място – средна дистанция
Държавни първенства 2019 година
1 място – ДП спринт дистанция
1 място – ДП дълга дистанция
2 място – ДП смесени щафети
2 място – ДП щафета
1 място - ДП  маратон
2 място - ДП  нощно ориентиране
3 място - Международните тридневни състезания за купа „България – 2019”
ЛЕКА АТЛЕТИКА
Държавно първенство крос – кънтри - 2-ро място
Държавно първенство планинско бягане – 2-ро място
Планински шампионат „Витоша – моята планина” - 1-во място
Международен полумаратон „София” – 21 км - 2-ро място
Лилиана Василева Гоцева
състезание    място на провеждане    класиране
ДП нощно ориентиране    Рельово - Самоков    1-во място
ДП спринт    Пещера    2-ро място
ДП дълга дистанция    Велинград    2-ро място
ДП щафета    Велинград    2-ро място
ДП маратон    Рельово - Самоков    2-ро място
ДП средна дистанция    Пещера    2-ро място
ДП спринтова щафета    Пещера    3-то място
купа България    Стрелча    2-ро място
SEEOC спринт    Молдова    2-ро място
SEEOC средна дистанция    Молдова    2-ро място
SEEOC щафета    Молдова    1-во място
Контролно за НО  купа Сакар    Сакар планина    1-во място
Контролно за НО  Велинград    Велинград    1-во място
ДП студенти средна дистанция Златни пясъци 1-во място
ДП студенти спринт Златни пясъци 2-ро място
*Единсвената българка, класирала се за А Финал на средна и дълга дистанция на световното първенство по ориентиране в Халден, Норвегия * Участие на първи пост в историческо бягане на българската женска щафета на световното първенство.
състезание    място на провеждане    класиране
Kopaonic open (world ranking event)     Копаоник Сърбия    1-во място
Купа НСА-Сивен    Банкя    1-во място
Купа Великден средна дистанция    Търговище    1-во място
Национална универсиада сприн и средна    Варна    2-ро и 1-во място
НДК-360 бегошо изкачване     София    2-ро място
GO Chobham Challenge    Guilford/England    1-во място жени и 3-то място общо
Salomon Vitosha Trail 12km    София    2-ро място
ОББ vertical run    София    2-ро място
СККБ „Спартак“
Любомир Миланов
Републиканско първенство – 1-во място лява ръка, мъже
Европейско първенство – 4-то място лява ръка, мъже
Международно състезание, Сърбия – Абсолютен шампион за мъже, лява ръка
Световно първенство – 3-то място лява ръка, мъже
Валентин Господинов
Национално първенство Флорида – 1-во място лява ръка, мъже
Национално първенство Флорида – 1-во място дясна ръка, мъже
Супер мач срещу Дъг Ерлич (САЩ) – победител
Международно състезание „Арнолд класик“, Кълъмбъс Охаио – 7-мо място дясна ръка, мъже
Авитохол (Баня) – абсолютен шампион на лява ръка
Национален състезател, Участник в европейско и световно първенство
СК „Самбо Дети“
Даниел Иванов Парасков
Бронзов медал категория 57 кг спортно самбо и бронзов медал бойно самбо, през тази година дебют на професионалният ММА в клетка, треньор по спортно и бойно самбо
Емил Емилов Незиров
Шампион на България категория до 68 кг бойно самбо и професионален боец по свободни боеве
ФК „СПОРТИКА“
Антонина Пламенова Шопска
Най-добър нападател в Държавно първенство по футбол за жени сезон 2018/2019 г.
Веселина Стоянова Махлелиева
Най-добър защитник в Държавно първенство по футбол за жени сезон 2018/2019 г.
Таекуон-До клуб „Фолкън”
Албена Ситнилска
Световен шампион за 2019 спаринг жени до 57 кг
Бронзов медал от СП 2019 - отборно спаринг жени
Европейски шампион за 2019 спаринг жени до 57 кг
Европейски шампион за 2019 отборно силов тест жени
Никола Николов  
Световен шампион за 2019 на специална техника - мъже
Световен шампион за 2019 отборно специална техника - мъже
Бронзов медалист от ЕП 2019 - специална техника мъже
Европейски шампион за 2019 отборно специална техника – мъже
ОФК „Пирин“
Владислав Златинов
Голмайстор на ОФК Пирин Благоевград за 2019 година, изиграл решаваща роля в запазването на професионалния статут на клуба. Общо 15 отбелязани гола в шампионатни мачове за 2019 година, както и автор на 9 решаващи асистенции.
Димитър Благов
Капитан на ОФК Пирин Благоевград през 2019 година, лидер на отбора и решаващ фактор за Пирин в борбата за оцеляване в професионалния футбол с изиграни 38 мача през годината.
СК "Шурикен-БГ"
Мариян Светлинов Донев
Световен фестивал на бойните изкуства, Гърция - 12.05.2019 г – 75 кг – 1-во място, кик бокс
младежи, юноши и девойки до 18 години
Боксов клуб “Пирин”
Георги Спасов Георгиев
Шампион на ДЛОШ- младежи в категория 52 кг до 18 години
Вицешампион на ДЛОШ - мъже , категория 49 кг - загуба на финала от европейския шампион на България за мъже в категория 49 кг
Атлетически клуб “Джордан“
Венеса Ханджийска
златен медал в НШ - мл.възраст /200 м /, медал на 400 м.,... медали от 16 г. в зала и в младшата възраст -200 м, 400 м, 4 х 200 м
Стефани Василева
сребро / зала - мл. възраст - троен скок /, златен медал в НШ - мл. възраст - троен скок, участничка в Европейски олимпийски игри за 17 годишни - Баку, Азербайджан  в дисциплината  троен скок.
МСК „Еър Макс Рейсинг“
Виктор Нейчев
През 2019 г. се състезава в клас МХ2, МХ2 JUNIOR с мотоциклет YAMAHA №92.
3-то място в клас МХ2 JUNIOR в крайното класиране на републиканския шампионат по мотокрос за 2019 г.
4-то място в клас МХ2 в крайното класиране на републиканския шампионат по мотокрос за 2019 г.
3-то място в клас МХ2 JUNIOR в крайното класиране на европейския шампионат по мотокрос за  2019 г.
4-то място в в клас МХ2  в крайното класиране на еврпейския шампионат по мотокрос за 2019 г.
Освен мотокрос, Виктор Нейчев се състезава и в дисциплината супермото с мотоциклет KTM №92.
1-во място в клас S3 в републиканския шампионат по супермото за 2019 г.
1-во място в клас S3 в източно-европейския шампионат по суперммото за 2019г.
2-ро място в клас S3 - вицеевропейски шампион по супермото за 2019г.
Той е и единственият състезател от отбора, карал в две дисциплини на моторния спорт: Мотокрос и Супермото!
СК „ГД СПОРТ”
Калина Захариева
Национален състезател по плуване.
Участник на международно първенство Комен къп с националния отбор. Класира се на 9-то място на 800 м св.стил /кроул/ в конкуренция с 14-годишни плувци. 20-дневен лагер-сбор с националния отбор на НСБ „Белмекен“. Четири подобрени национални рекорда. Най-висок резултат по т.ФИНА при 13-годишните
Държавно отборно първенство за мъже и жени - София 19-21.04.2019 г.
1 златен
1 сребърен медал.
На първенството Калина подобри собственият си национален рекорд в дисциплината 1500 м  свободен стил за 13-годишни момичета и постави нов национален рекорд за девойки младша възраст с време 18:04.33 минути. Старият рекорд е на Марина Николова от 2011 г. - 18:13.02. С това си постижение Калина зае първо място в категория “Жени”. В надпреварата на 800 метра свободен стил, Калина стана втора при жените с време 9:25.72 минути, което е национален рекорд за 13-годишни момичета. Старият рекорд е на Антоанета Струменлиева 9:34.01 минути от 1981 г.
Държавно лично отборно първенство за мъже и жени - София 11-14.07.2019 г.
1 златен
1 сребърен
1 бронзов медала.
На първенството Калина се състезава в категория “Жени”.
Държавно лично отборно първенство за юноши и девойки младша възраст - София 19-21.07.2019 г.
2 златни
1 сребърен
1 бронзов медала.
На първенството Калина се състезава с 1 година по-големи момичета.
Международни турнири / МТ/
Международен турнир “Апостол Павел” - гр.Кавала, Гърция 8-10.02.2019 г.
4 златни медала.
На турнира Калина постави нов национален рекорд  за 13-годишни момичета
1500 м свободен стил с време 18:14.10 минути, като подобри с 23 секунди постижението на Антоанета Струменлиева от далечната 1981 г.
Международен турнир “ Пирин” - Благоевград 16,17.03.2019 г.
1 златен
2 сребърни
1 бронзов медала
Международен турнир “Талънт Къп” - София, 26-28.04.2019 г.
1 златни
3 сребърни медала.
Международен турнир “ Спартак” - Сандански,10-12.05.2019 г.
3 златни  медала.
На турнира Калина е наградена за най-добър състезател във възраст 13-14 години.
На първенството Калина се състезава с 1 година по-големи момичета.
Национален турнир по водно спасяване “ Млад спасител” - Варна 7 - 9.08.2019 г.
1 златен и 1 сребърен медала.
На турнира Калина завоюва трето място в крайното класиране
Международен турнир “Burgas Swimming Open” - 18-20/10/2019г., Бургас
3 златни и 1 сребърен медали.
На турнира Калина е наградена за най-добър състезател във възраст 13-14 години и най-добър състезател на веригата турнири “Талънт Къп”.
Международен турнир “ Skopie Open” 16-17/11/2019 г., Скопие
1 златен
1 сребърен
1 бронзов в категория 13-14 годишни
В категория “Абсолютна” - 2 сребърни медала.
Денислав Койков
Национален състезател по плуване
Участник на международно първенство Комен къп с националния отбор. Класира се на 8-мо място на 1500 м св.стил /кроул/ в конкуренция с 16-годишни плувци. 20-дневен лагер-сбор с националния отбор на НСБ „Белмекен“. Най-висок резултат по т.ФИНА при 15-годишните
1 ДОП мъже и жени 19-20.04.19 г. Призьор при мъжете.
800 м кроул-3място-8.41.20.
400 м кроул-3място-4.10.79.
1500 м 3 място-16;48;42
2  ДЛОП старша възраст/ 15-17 годишни/  2-4.08.19г.
200 кроул - 3 място - 1.58.90.
400 кроул - 2 място - 4.13.18
1500 кроул - 2 място - 16.54.77.
Международни турнири:
3 МТ" Пирин" Благоевград 16-17.03.19г.
200 м кроул-2място-2.00.39.
400 м кроул-3място-4.12.94
800 м кроул-1място-8.56.85
400 м съчетано-2място-5.01.46
4 Талент куп 26-28.04.19г.
400 кроул-1място-4.13.69
100 кроул-1място-55.02.
50 гръб-2място-30.04.
200 кроул-1място-1.59.23.
50 кроул-2място-25.61.
5  МТ"Спартак" Сандански 10-12.05.19г.
100 кроул-3място-56.33.
200 кроул-3място-1.59.36.
400 кроул-3място-4.16.86.
6 Бургас Swimming Open 18-20.10.19 г.
400 кроул-1място-4.04.14.
800 кроул-1място-8.21.75.
7 Скопие open 16-17.11.19 г.
400 кроул-3място-4.04.46.
1500 кроул-1място-16.04.16.
200 кроул-2място-1.55.54
8 Талент куп 26-28.04.19 г
купа за най-добър състезател
9 Бургас Swimming Open 18-20.10.19 г.
купа и парична награда за най-добър състезател
10 Скопие open 16-17.11.19 г.
3-томясто за най-добър състезател и парична награда
11 Нацеонален турнир водно спасяване 7-9.08.19г.
плуване с препяствие-1-во място - шампион
ГК „Любчо Солачки“
Бойко Иванов
Държавно п-во в Пловдив:
2-ро място на прескок.
Държавно п-во София:
3-то място на висилка.
Дарина Начина
Държавно п-во в София: 4-то място многобой, 6-то място на греда и земна гимнастика, 8-мо място смесена успоредка и прескок.
Държавно п-во Пловдив: 6-то място на земна гимнастика и греда.
Международен турнир "Любчо Солачки" Благоевград:
Шампион на греда и земна г-ка, 2-ро място в многобой и 3-то място на прескок.
Турнир "Седемте тепета" Пловдив:
Шампион в многобоя, земна гимнастика, греда и смесена успоредка и 3-то място на прескок.
СККБ „Спартак“
Кирил Стоймирски
Републиканско първенство – 1 място лява ръка, юноши
Републиканско първенство – 1 място дясна ръка, юноши
Републиканско първенство – 4 място лява ръка, мъже
„София ърбън“ – абсолютен шампион за юноши
Международно състезание „Супер мач“, Италия – абсолютен шампион за юноши
Европейско първенство - 4 място лява ръка, юноши
Световно първенство – 4 място лява ръка, юноши
Таекуон-До клуб „Фолкън”
Валерия Андрева
Бронзов медал на СП 2019 отборно спаринг девойки
Бронзов медал на ЕП 2019 спаринг девойки до 64 кг
Бронзов медал на ЕП 2019 спаринг девойки
Сребърен медал на ДП 2019 спаринг девойки до 64 кг
Драгомир Паланкалиев
Бронзов медал на СП 2019 отборно спаринг юноши
6то място на СП 2019 спаринг юноши до 70 кг
Държавен шампион спаринг юноши до 70 кг
Бронзов медал на ДП 2019 юноши форма 6-5 гуп
Шах клуб „Виктори“
Стефани Костева
Държавна вицешампионка по блиц за девойки до 18 г. Виктория Стрендева – бронзова медалистка от държавните първенства по класически шахмат, ускорен и блиц за момичета до 14 г.
ПК „Пирин“
Василена Георгиева
Държавно лично отборно първенство по плуване Юноши младша 13/14г. - 19-21 юли 2019 г. 50 м басейн - София
І-во място, златен медал, шампионка – 50 м свободен стил
І-во място, златен медал, шампионка – 100 м свободен стил
ІII-то място, бронзов медал – 200 м свободен стил
Международен  турнир „Пирин“ Благоевград, 16-17 март 2019 г., 50 м басейн - Благоевград
І-во място, златен медал, шампионка – 50 м свободен стил
І-во място, златен медал, шампионка – 100 м свободен стил
IІ-ро място, сребърен медал, вицешампионка – 200 м свободен стил
ІII-то място, бронзов медал – щафета 4х50 м съчетатано жени
4-ти Международен  турнир „Спартак“ Сандански, 10-12 май 2019 г., 50 м басейн – Сандански
І-во място, златен медал, шампионка – 50 м свободен стил
І-во място, златен медал, шампионка – 100 м свободен стил
ІII-то място, бронзов медал – 200 м свободен стил
Международен турнир по плуване „Burgas Swimming open 2019“, 18-20 октомври 2019 г. - 25 м  басейн – Бургас
IІ-ро място, сребърен медал, вицешампионка – 100 м свободен стил
IІ-ро място, сребърен медал, вицешампионка – 400 м свободен стил
ІII-то място, бронзов медал – 200 м свободен стил
Член на Фондация „Димитър Бербатов”
Носител на стипендия „5-ти октомври“
Член на разширения състав на Националния отбор по плуване от 2016 година.
Деян Иванов
Държавно лично отборно първенство по плуване Юноши младша 13/14г. - 19-21 юли 2019 г. 50 м басейн - София
І-во място, златен медал, шампион – 400 м свободен стил
І-во място, златен медал, шампион – 100 м гръб
ІII-то място, бронзов медал – 200 м свободен стил
ІII-то място, бронзов медал – 200 м гръб
Международен турнир по плуване „Burgas Swimming open 2019“, 18-20 октомври 2019 г. - 25 м  басейн – Бургас
І-во място, златен медал, шампион – 200 м свободен стил
І-во място, златен медал, шампион – 100 м гръб
І-во място, златен медал, шампион – 200 м гръб
ІII-то място, бронзов медал – 400 м свободен стил
4-ти Международен турнир „Спартак“ Сандански, 10-12 май 2019 г., 50 м басейн – Сандански
І-во място, златен медал, шампион – 200  м свободен стил
IІ-ро място, сребърен медал, вицешампион – 50 м свободен стил
IІ-ро място, сребърен медал, вицешампион – 100 м свободен стил
IІ-ро място, сребърен медал, вицешампион – 400 м свободен стил
6-ти турнир „Цветница“ София, 30-31 март 2019 г., 25 м басейн – София
І-во място, златен медал, шампион – 200 м свободен стил
І-во място, златен медал, шампион – 100 м гръб
І-во място, златен медал, шампион – 200 м гръб
IІ-ро място, сребърен медал, вицешампион – 100 м свободен стил
IІ-ро място, сребърен медал, вицешампион – 4х50 м щафета свободен стил
ІII-то място, бронзов медал – 4х50 м смесена щафета
Международен  турнир „Пирин“ Благоевград, 16-17 март 2019 г., 50 м басейн - Благоевград
І-во място, златен медал, шампион – 200 м свободен стил
IІ-ро място, сребърен медал, вицешампион – 100 м свободен стил
IІ-ро място, сребърен медал, вицешампион – 400 м свободен стил
IІ-ро място, сребърен медал, вицешампион – 200 м свободен стил
Международен турнир „Гладиатор“ София, 9-10 февруари 2019 г., 25 м басейн – София
І-во място, златен медал, шампион – 100 м свободен стил
І-во място, златен медал, шампион – 200 м свободен стил
І-во място, златен медал, шампион – 100 м гръб
IІ-ро място, сребърен медал, вицешампион – 50 м свободен стил
IІ-ро място, сребърен медал, вицешампион – 50 м гръб
ФК „СПОРТИКА“
Силвия Веселинова Джалева
Най-добър защитник в  Държавно първенство по футбол за  девойки до 17 г. сезон  2018/2019 г.
Здравка Петрова Парапунова
Голмайстор Държавно първенство по футбол за девойки до 17 г. сезон 2018/2019 г.
СКС „Пирин“
Виктория Станиславова Митева
1-во място Държавно първенство по спортна стрелба.
1-во място на Държавен турнир "Тракия"
1-во място на Държавен турнир с малокалибрено оръжие „Стоян Пенчев“
2-ро място на Държавен турнир „ЦСКА 2019“
3-то място на 7ми Международен турнир "ЗПГ-2019"
3-то място на Международен турнир „Пирин-2019“
ГСК “Пирин Благоевград 2011“
Наско Николаев Миков
Републикански шампион в многобоя и на висилка, 2-ро място на халки и успоредка, 3-то място на прескок на републиканско първенсво.
Купа България- 2-ро място в многобоя, 1-во място на земя и прескок, 3-то място на халки.
На международен турнир „Любчо Солачки“ 2-ро място земя, 3-то място на халки и прескок.
Турнир „Седемте Тепета“- 1-во място многобой
Треньор
Александър Марков – ГСК “Пирин Благоевград-2011”
Николай Ангелов Първанов –  Атлетически клуб „Джордан“
Треньор на двукратния световен шампион Никола Николов в дисциплината “ специална техника“  таекуон- До ITF.
Георги Стоянов – АСК „ДИАМО“
Треньор, ментор и технически организатор на дамския рали екипаж пилот Диана Стоянова с навигатор Иванела Иванова със следните класирания:
Балкански рали трофей при мъжете - Шампионска титла за 2019 в ERT 3
Български рали шампионат при мъжете за 2019 г. - 3-то място в RC 3
Рали Сърбия -1-во място при мъжете в RC 3
Рали Сърбия - 2-ро място при мъжете с две задвижващи колела ERT 3
Рали Сливен - 3-то място при мъжете в RC 3
Рали Сливен - 1-во място при жените
Рали България - 3-то място при мъжете в RC 3
Рали България -  3-то място при мъжете с две задвижващи колела ERT 3
Планинско изкачване "Кочани" Македония 2ро място при мъжете в генералното класиране
Антон Гръчки – ГК „Любчо Солачки“
Красимир Данаилов - СКОБ „Младост“
Радослав Захариев Креснички – ФК „СПОРТИКА“
Треньор на  ФК Спортика-жени.
Вицешампион на България в Държавно първенство по футбол  за жени за 2018/2019 г.
Финалист за купа“България“ жени 2019 г.
Тодор Козладеров - Таекуон-До клуб „Фолкън”
Марин Атанасов  - Шах клуб „Виктори“
Наставник на всички отбори на „Виктори“
Валентина Атанасова – ПК „Пирин“
Старши треньор на ПК „Пирин“, носител на десетки отличия от държавни и международни първенства. Личен треньор на състезателя Михаил Градев, петкратен шампион на България в дисциплините 50, 100, 200 м свободен стил, 50 м гръб и 50 м бътерфлай.
Любомир Георгиев – БК „Бизоните“
Шампион при възрастова група 9-12 години
Състезател и треньор: Вицешампион при мъже
Отбор
Мск „Еър Макс Рейсинг“
Мск " Еър макс рейсинг", Благоевград.
Вицешампион на България за 2019г.!
ГК „Любчо Солачки“
Момчета старша възраст 2-ро място отборно на държавното п-во във Варна и също 2-ри от държавното в София.
ФК „Спортика“
ФК СПОРТИКА – БЛАГОЕВГРАД – Вицешампион на България в Държавно първенство по футбол  за жени за 2018/2019г.
Финалист за купа“България“ жени 2019г.
Вицешампион на България в Държавно първенство по футбол  за девойки до 13г. за 2018/2019г.
Стрелкови клуб "Пирин" – момчета
Държавни шампиони за момчета за 2019г.
Шах клуб „Виктори“
Девойките на „Виктори“ до 18 г. Стефани Костева, Виктория Стрендева и Валерия Янушева - държавни отборни шампионки на блиц и бронзови медалистки на класически и ускорен шах.
ОФК „Пирин“
ОФК Пирин Благоевград, деца родени през 2005 година – Шампион на елитния турнир „Купата на Община Благоевград – Христо Христов Бараката“ в конкуренция на сериозни съперници като Цървена Звезда, Динамо Загреб, Левски София и други. Най-престижен успех за 2019 година за школата на ОФК Пирин
ПК „Плуване“
Отборът по синхронно плуване на ПК „Пирин“.
За първи път в историята на плувните спортове участник на Държавно първенство.
Феърплей
ФК „Спортика“
Вени Дона Димитрова Сърбинска – капитан „ФК СПОРТИКА”
Шах клуб „Виктори“
Адриан Митушев
11-годишният състезател на клуба игра болен, с температура 38 градуса, за отбора на „Виктори“ в държавния шампионат по блиц в Кранево и допринесе за сребърните медали /с равни точки и победа в директния мач над шампионите от Каиса Вн/ при юношите до 18 г. Турнирът се проведе в един ден, а Ади, който бе най-малкият в тима, намери сили да участва във всички кръгове. Това бе от голямо значение за второто място, защото благоевградчани не разполагаха с резервен шахматист.
ОФК „Пирин“
Владислав Златинов
Лидер на ОФК Пирин Благоевград през 2019, който в изключително труден момент и подмладен състав остана в клуба и допринесе много за развитието на младите футболисти, и запазването на професионалния статут на отбора.



Коментари

Няма коментари.

Добави коментар

* Задължителни полета