Наградиха отличилите се в конкурса "Коледа любима и желана" в Петрич - blagoevgrad.utre.bg

Наградиха отличилите се в конкурса "Коледа любима и желана" в Петрич

18 декември 2019, 14:30 | blagoevgrad.utre.bg
  • Снимка:
    Община Петрич

За участие в конкурса бяха получени 135 творби

НЧ „Братя Миладинови - 1914” - Петрич раздаде наградите на XVI литературен конкурс “Коледа любима и желана” за приказка и стихотворение.

За участие в конкурса бяха получени 135 творби. Жури с председател Катя Кирянова – детски поет и писател и членове Петя Хантова – поетеса и Валентина Петрова – главен библиотекар,  присъди следните награди:
КОНКУРС ЗА ПРИКАЗКА
ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА
Първо място – Ирена Атанасова от Чирпан за приказката „Коледен разказ”
Второ място – Виктория Вескова от Кюстендил за приказката „Вълшебната Коледа на мишлето Едуард”
Второ място – Нася Стоилкова от ОУ „Никола Вапцаров” за приказката „Коледа”
Трето място – Димитрина Якимова от ОУ „Гоце Делчев” за приказката „Коледата на Снежко”
Трето място – Ралица Костадинова от ОУ „Никола Вапцаров” за приказката „Разговор с Дядо Коледа”
Поощрителна награда за творчество на IV а клас от ОУ „Н. Вапцаров” - Петрич с преподавател Надя Захрева

ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА
Първо място – Мариана Йорданова от ОУ „Кочо Мавродиев” - Петрич за приказката „Желание за Коледа”
Второ място – Преслава Калчева от Карнобат за приказката „Чудеса”
Второ място – Мартина Митрева от ОУ „Кочо Мавродиев” - Петрич за приказката „Коледа – любима и желана”
Трето място – Деница Петрова от Карнобат за приказката „Чудото е възможно”
Трето място – Никол Чакалова от ОУ „Хр.Смирненски” за приказката „Изчезналото еленче”
Поощрителна награда – Даниела Баракова от ОУ „Хр. Смирненски” за приказката „Коледна нощ”

ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА
Първо място – Величка Райчева от ПГИТ „Проф. д-р Ас. Златаров” - Петрич за приказката „Дядо на всички деца”
Първо място – Габриела Стоименова от ПГ „П.К. Яворов” - Петрич за приказката „Коледни желания”
Второ място – Елеонора Добрева от ОУ „Н.Вапцаров” - Петрич за приказката „Коледа е… Чудото се случва”
Второ място – Елена Точева от ПГ „П.К. Яворов” - Петрич за приказката „Снежинка за чудо”
Трето място – Александра Драмджиева от ПГ „П.К. Яворов” за приказката „Коледно желание”
Трето място – Ивайла Банкова от Разград за приказката „Порцелановият ангел”
Поощрителна награда – Велислава Пецева от ПГ „П.К. Яворов” - Петрич за приказката „Коледна молитва”

КОНКУРС ЗА СТИХОТВОРЕНИЕ
ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА
Първо място – Елеонора Георгиева от с.Градинарово, област Варна, за стихотворението „В коледния ден”
Второ място – Николай Хаджистойчев от Сливен за стихотворението”Коледа любима и желана”
Второ място – Александра Баракова от ОУ „Кочо Мавродиев” - Петрич за стихотворението „Коледа любима и желана”

Трето място – Георгия Георгиева от Кюстендил за стихотворението „В нощта на Коледа”

ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА
Първо място – Нана Цонкова от Карнобат за стихотворението „По Коледа стават чудеса”
Първо място – Кристен Точкова от ОУ” Кочо Мавродиев” - Петрич за стихотворението „Коледа”
Второ място – Йоанна Каламска от ОУ „Хр.Смирненски” - Петрич за стихотворението „Писмо до Дядо Коледа” „Коледа”
Второ място – Сиана Стражакова от ОУ „Хр.Смирненски” - Петрич за стихотворението „Коледна нощ”
Трето място – Ива Касакова от Велико Търново за стихотворението „Коледа”
Трето място – Велислава Керемедчиева от ОУ „Гоце Делчев” - Петрич за стихотворението „Коледа е… стават чудеса”

ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА
Първо място – Ниляй Адем от Разград за стихотворението „По Коледа”
Второ място – Денислав Свечев от ПГИТ „Проф. д.р Ас. Златаров” за стихотворението „Сняг вали на Рождество”
Трето място – Габриела Стоименова от ПГ „П.Яворов” за стихотворението „Коледен календар”
Трето място – Станислава Манасиева от ПГ „П. К. Яворов” - Петрич за стихотворението „Бяла мечта”

Всички наградени участници получават грамота и предметен подарък, а всички останали – грамота за участие.



Коментари

Няма коментари.

Добави коментар

* Задължителни полета