Мелнишки винарни отварят врати за Трифон Зарезан - blagoevgrad.utre.bg

Мелнишки винарни отварят врати за Трифон Зарезан

16 февруари 2020, 09:21 | blagoevgrad.utre.bg
  • Снимка:
    Община Сандански

    Очакват ви и днес

Всяка от участващите изби е подготвила своя програма

За четвърта поредна година винарските изби и проекти от региона на Мелник ви канят да ‎отпразнувате заедно празника на лозарите и винарите Трифон Зарезан. ‎
Празникът удобно се падна в петък тази година, като събитието ще продължи и в събота и ‎неделя. От 14 до 16 февруари винарните от региона отварят вратите си за ‎посетители и любители на виното. ‎
Мисията на обединените производители от Мелнишко е да популяризират ‎висококачественото вино от местни и международни сортове и възможностите за винен ‎туризъм в региона на Мелник. ‎
Всяка от участващите изби ще подготви своята програма, но задължително очаквайте ‎традиционното зарязване на лозята, дегустации, турове, музика и местни храни. Следете ‎подробности за всяка от тях тук, както и на техните официални страници и тази на Винени Маршрути Мелник - Melnik Wine Routes.
‎В Дните на отворените врати ще вземат участие следните винарски изби:‎
Augeo Family Estate с.Враня, www.augeofamilyestate.bg
‎• Via Verde Wines http://viaverde.bg/?lang=en
‎• Villa Melnik (Вила Мелник) с.Хърсово, www.villamelnik.com
‎• Златен Рожен / Zlaten Rozhen, с.Капатово, www.zlatenrozhen.bg
‎• Zornitza Family Estate Relais & Châteaux, с.Зорница, www.zornitzaestate.com
‎• Градини и лозя Капатово, с.Капатово, http://www.kapatovo.bg/
‎• Libera Estate, с.Хотово, www.liberaestate.com
‎• Orbelia Winery / Винарна Орбелия, с.Коларово, www.orbeliawinery.bg
‎• Orbelus, с.Кромидово, www.orbelus.bg
‎• Винарска изба Рупел - Rupel Winery, с.Долно Спанчево, www.rupel-wine.com
‎• Винарска изба Свети Врач / Winery St. Vrach 7 км от Сандански http://svetivrach.com/
‎• SeeWines, с.Хърсово https://seewines.com/
‎•@SinticaWinery гр.Сандански http://sinticawinery.com/
‎‎• Uva Nestum Wine & SPA гр.Гоце Делчев https://uvanestum.com/
За улесниение на посетителите в региона е създадена картата Винени Маршрути Мелник, ‎която може да се свали безплатно от ‎https://villamelnik.com/%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0/ или Винени Маршрути Мелник - Melnik Wine Routes. Тя включва всички основни винени обекти ‎плюс други туристически забележителности в региона – Мелник, Сандански и Петрич, ‎Роженски манастир, Рупите и Златолист, Хераклеа Синтика, Самуиловата крепост, спа и ‎минерални бани, ресторанти и други.



Коментари

Няма коментари.

Добави коментар

* Задължителни полета