Вижте кои са победителите в националния конкурс на Светия Синод "Възкресение Христово“ - blagoevgrad.utre.bg

Вижте кои са победителите в националния конкурс на Светия Синод "Възкресение Христово“

05 май 2020, 09:40 | blagoevgrad.utre.bg
  • Снимка:
    blagoevgrad.utre.bg

    Борис Кючуков от Благоевград получи поощрителна награда

Виктория Иванова от с.Бачево грабна специалната патриаршеска награда

Светия Синод прегледа всички творби в различните раздели на конкурса „Възкресение Христово“ 2020. След успорвана надпревара експертна комисия избра победителите. Публикуваме пълна информация за всички победители в категориите „Фотография“, „Поезия и проза“ и „Изобразително изкуство“. Честито на всички участници!
Раздел: ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО
І-ва възрастова група – 3 и 4 група от ОДЗ/ЦДГ
СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:
Виктория Паскалева (6 г.) – Детско ателие „Пъстроцвет“ – Асеновград
ПЪРВО МЯСТО:
Йордан Пламенов Георгиев (6 г.) – Школа „Арт Попово“ – Попово
ВТОРО МЯСТО:
Яна Андреева Стоянова (7 г.) – ДГ „Славейче“ – Кюстендил
ТРЕТО МЯСТО:
Анна Ковачева (6 г.) – Неделно училище при Ловчанска св.Митрополия – Ловеч
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:
1) Никол Любенова Кисьова (6 г.) – ЦДГ „Лозичка“ – София
2) Августина Руменова Атанасова (6 г.) – ДГ „Пчеличка“ – Добрич
3) Даяна Иванова (6 г.) – Школа „Арт Попово“ – Попово
4) Витлеем Калоянов Неделчев (6 г.) – ДГ „Снежанка“ – Търговище
5) Гюлтян Гюнайдинова Сабриева (7 г.) – ДГ „Мечо Пух“ – с.Кормянско, общ. Севлиево
ІІ-ра възрастова група – 1-4 клас
СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:
Вяра Пламенова Пенчева (10 г., 4 клас) – Школа „Елиза Арт“ – Габрово
ПЪРВО МЯСТО:
Ана-Мария Тошева (9 г.) – Школа „Колорит“ – Хасково
ВТОРО МЯСТО:
Диляна Димитрова (4 клас) – Ателие за изобразителни изкуства „Д. Батембергова“ – Търговище
ТРЕТО МЯСТО:

1) Златина Светозарова Стоилова (4 клас) – ЧНУ „Фоти“ – Банкя
2) Никита Сергеевич Болгаров (4 клас) – МОУ „Парканская“ – с. Парканы (Молдова)
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:
1) Димитър Димитров Вълканов (3 клас) – ОУ „П. Славейков“ – Димитровград
2) Дамла Ферди (8 г.) – Детско ателие „Пъстроцвет“ – Асеновград
3) Константина Татарева (10 г.) – Школа „Колорит“ – Хасково
4) Дарья Дмитриевна Дуламчи (4 клас) – МОУ „Парканская“ – с.Парканы (Молдова)
5) Ивайло Начев (7 г., 2 клас) – Неделно училище при Ловчанска св.Митрополия – Ловеч
IІІ-та възрастова група – 5-8 клас
СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:
Ангелина Марийкова Борисова (13 г., 5 клас) – ОУ „Св.Св. Кирил и Методий“ – Ловеч
ПЪРВО МЯСТО:
Даниел Ивайлов Маринов (11 г., 5 клас) – Неделно училище при Ловчанска св.Митрополия –  Ловеч
ВТОРО МЯСТО:
Ивана Велкова Ейкова (14 г., 8 клас) – НПГ „Димитър Талев“ – гр.Гоце Делчев
ТРЕТО МЯСТО:
Ивайла Светозарова (6 клас) – Ателие за изобразителни изкуства „Д. Батембергова“ –  Търговище
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:
1) Стоян Веселинов Лулански (12 г., 5 клас) – ОУ „Райна Княгиня“ – Пловдив
2) Нина Мирославова Петрова (14 г.) – ОДЦ за култура и изкуство – Русе
3) Елица Евгениева Томкова (12 г., 6 клас) – НУИ „Д. Христов“ – Варна
4) Милена Николова Целкова (7 клас) – ОУ „Отец Паисий“ – с. Долно Камарци, общ.Горна Малина
5) Лъчезар Йорданов (5 клас) – ОУ „Никола Парапунов“ – Разлог
IV-та възрастова група – 9-12 клас
СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:
Габриела Цветомирова Стоянова (15 г., 9 клас) – СУ „Емилиян Станев“ – Велико Търново
ПЪРВО МЯСТО:
Рая Ивайлова Стоянова (15 г., 9 клас) – Школа „Колорит“ – Хасково
ВТОРО МЯСТО:
Мартин Ивайлов Маринов (14 г., 9 клас) – Неделно училище при Ловчанска св.Митрополия –  Ловеч
ТРЕТО МЯСТО:
Петра Петрова Цанкова (17 г., 11 клас) – НПГПФ – София
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:
1) Спас Димитров Димитров (16 г., 10 клас) – ЕГ „Б. Брехт“ – Пазарджик
2) Янислава Севлиева (17 г., 10 клас) – ЦПЛР – Бургас
3) Ивайла Георгиева Петрова (16 г.) – Школа „Арт Попово“ – Попово
4) Жанина Лазарова Лазарова (19 г., 12 клас) – Неделна школа към Академичния параклис при БФ на СУ „Св.Климент Охридски“
5) Никол Георгиева Кабакова (16 г.) – Школа „Колорит“ – Хасково
Раздел: ЛИТЕРАТУРА (ПОЕЗИЯ и ПРОЗА)
ІІ-ра възрастова група – 1-4 клас
СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:
Мария Марианова Маринова – 3 кл. – „Христос Възкресе“; Ловеч
ПЪРВО МЯСТО:
Иванина Иванова Зайова – 10 г., 3 кл. – „Великден е“; с.Костенец
ВТОРО МЯСТО:
1) Кристина Станимирова Георгиева, 10 г., 4 кл. – „Великден“; Русе
2) Матвей Александрович Станов – 10 г., 4 кл. – „Най-светлият ден в годината“; с.Парканы, Молдова
ТРЕТО МЯСТО:
1) Митко Георгиев Николов – 4 кл. – „Великденска песен“; с.Горна Малина
2) Румен Кадир Челик – 4 кл. – „За греховете на света“; Пловдив
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:
1) Димитър Дианов Сотиров – 8 г., 2 кл. – „Спасителят Христос“; Плачковци
2) Борис Кючуков – 3 кл. – „Пасха“; Благоевград
3) Хана Кошутарска – 10 г., 3 кл. – „Великден“; Петрич
4) Андрея Елеонор Чарлз Харвин (4 кл.) – „Възкресение“; Варна
5) Артем Станиславович Сосновский – 10 г., 4 кл. – „Молитва“; с.Парканы, Молдова
ІІІ-та възрастова група – 5-8 клас
СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:
Никола Калинов Киров – 12 г. , 6 кл. – „Свята молитва“; Търговище
ПЪРВО МЯСТО:
Наталия Георгиева Мирчева – 12 г., 5 кл. – „Спасителната светлина“; Пловдив
ВТОРО МЯСТО:
Виктория Николаева Николаева – 14 г., 8 кл. – „Христос воскресе“; гр.Първомай
Теодора Християнова Миткова – 12 г., 6 кл. – „Възкресение Христово“; Варна
ТРЕТО МЯСТО:
Надя Драгомирова Лазарова – 10 г., 5 кл. – „Великден“; Тутракан
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:
Йордана Ивайлова Стоименова – 13 г., 7 кл. – „Възкресение“; София
Мирослав Димитров Пешев – 8 кл. – „Бог ме спаси“; с.Долно Камарци
Елеонора Велкова Добрева – 14 г., 8 кл. – „Възкресение Христово“; Петрич
Елена Светломирова Чолакова – 12 г., 6 кл. – „Великден“; Харманли
Милла Рачева – 11 г. – „Христос воскресе“; Казанлък
IV-та възрастова група – 9-12 клас
СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:
Ивет Георгиева Йотова – 18 г., 12 кл. – „С вяра в доброто“; Ботевград
ПЪРВО МЯСТО:
Радко Василев – 16 г., 9 кл. – „Възкресение на прозореца“; Карнобат
Кирил Димов – 15 г. – „Възкресение“; ОДК „Св. Ив. Рилски“, Казанлък
ВТОРО МЯСТО:
Марио Ивайлов Стоименов – 17 г., 11 кл. – „Празник за всички“; Софийска духовна семинария „Св. Иван Рилски“, София
ТРЕТО МЯСТО:
Божидара Божикова Бойчева – 16 г. 10 кл. – „Възкресение“; гр.Гоце Делчев
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:
1) Величка Ивайлова Райчева – 18 г., 12 кл. – „По пътя към рая“; Петрич
2) Есил Айханова Шукриева – 17 г., 10 кл. – “ С аромат на Великден“; гр.Стражица
3) Деница Милкова Русева – 18 г., 12 кл.; Варна
4) Добромира Християнова Миткова – 16 г., 9 кл. – „Христос воскресе“; Варна
5) Велислав Бориславов Великов – 10 кл. – „Спасение“; Петрич
Раздел „Литература – ПРОЗА”:
ІІ-ра възрастова група – 1-4 клас
СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:
Виктория Николаева Иванова (9 г.) – „Любовта на Бога“ – с.Бачево, общ.Разлог
ПЪРВО МЯСТО:
Андреа-Моника Андриянова Костова (4 кл.) – „Възкресението“ – ЦУТНТ, Разград
ВТОРО МЯСТО:
Иван Томов Патронов (10 г., 4 кл.) – „Възкресение Христово“; Търговище
ТРЕТО МЯСТО:
Сияна Георгиева Найденова (3 кл.) – “Великденска приказка“; Варна
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:
1) Радина Дамянова Моллова – 9 г., 4 кл – „Великден у дома“; Търговище
2) Елена Михайловна Бахчеван – 10 г., 4 кл. – „Великден в семейството ми“; с.Парканы, Молдова
3) Диляна Димитрова Мирева – 9 г., 4 кл. – „Великден“; 1 ОУ „Христо Ботев“, Търговище
ІІІ-та възрастова група – 5-8 клас
СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:
Ирина Цветанова Тошева (11 г., 5 кл.) – „Възкреси и моята душа, Господи!“; гр.Елин Пелин
ПЪРВО МЯСТО:
Игнатия Иванова Ангелова (15 г., 8 кл.) – „Възкресение Христово“; СУ „Христо Ботев“, Карнобат
ВТОРО МЯСТО:
1) Златомира Божидарова Николова (13 г., 6 кл.) – „Възкресение Христово – Пасха – Победа над смъртта“; 18 СУ „У.Гладстон“, София
2) Преслава Георгиева Калчева (13 г., 7 кл.) – „Възкресение Христово“; Карнобат
ТРЕТО МЯСТО:
Моника Ивайлова Великова – 14 г., 8 кл. – „Възкресение Христово“; Русе
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:
1. Еника Бисерова Шопова – 14 г., 8 кл. – „Възкресение Христово“; Троян
2. Венцислав Цветанов Йосифов – 12 г., 5 кл. – "Молитва"; Бургас
3. Теодора Тихомирова Ангелова – 13 г., 6 кл. – "Великото чудо"; Ловеч
4. Даниел Ивайлов Маринов – 11 г., 5 кл. – "Ако Господ не беше страдал на Кръста"; Ловеч
5. Йоана Радославова Величкова – 12 г., 5 кл. – „Великден“; Бургас
6. Христина Иванова Аличкова – 8 кл. – "Възкресение Христово – Пасха / Милост"; Самоков
IV-та възрастова група – 9-12 клас
СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:
Моника Цветанова Иванова – 18 г. , 11кл. – „Очите на Вярата“; Варна
ПЪРВО МЯСТО:
Тереза Йорданова Христова – 17 г., 11 кл. – „Писмо до един атеист“; Провадия
ВТОРО МЯСТО:
1) Илиана Петрова Терзиева – 17 г., 10 кл. – „Възкресение Христово“; Кърджали
2) Атея Александрова Степанович – 16 г., 10 кл. – „Пътят на Вярата“; гр.Бяла, обл. Русе
ТРЕТО МЯСТО:
1) Йоанна Михайлова Пулиева (15 г., 9 кл.) – „Между смъртта и Възкресението“; НГДЕК „Св. Константин-Кирил Философ“, София
2) Никола Николов Николов (9 кл.) – „Празникът Възкресение Христово“; Хасково
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:
1) Кристиана Петрова Иванова (17 г., 11кл.) – „Любов“; Монтана
2) Божидара Димитрова Маринова (18 г., 12 кл.) – „Възкресение Христово – Пасха“; Хасково
3) Емине Аргинова Азмиева (15 г., 9 кл.) – „Среща в съня“; Разград
4) Ивет Георгиева Йотова (18 г., 12 кл.) – „Великден и вярата / Докато препускаш през живота, погледни НАГОРЕ, за да си спомниш, че не си сам!“; Ботевград
5) Александра Зоран Петкович (16 г., 10 кл.) – „Бог е Любов“; Видин
6) Добромира Християнова Миткова (16 г., 9 кл.) – „Чудо по Божия милост“; Варна
7) Илиян Николов (11 кл.) – „С вяра и смирение пред Възкръсналия Христос ще победим и коранвируса“; Лом
8) Маргарита Ивайлова Генчева (16 г., 10 кл.) – „Христос воскресе!“; НПМГ, София
ФОТОГРАФИЯ
ІІІ-та възрастова група – 5-8 клас
ПЪРВО МЯСТО:
Стоил Асенов Христов – 15 г., 8 кл. – „Причастие – I“; Ямбол
Христомир Ивелинов Христов – 15 г., 8 кл. – „Възкресение Христово“ (великденско яйце с Иисус Христос); Попово
ВТОРО МЯСТО:
Ивелин Костадинов Иванов – 14 г., 7 кл. – „С тати – I“; Ямбол
ТРЕТО МЯСТО:
Кардам Тодоров Ковачев – 4 кл. – „Великден в България и у дома“; Самоков
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:
Христомир Ивелинов Христов – 15 г., 8 кл. – „Възкресение Христово“ (великденско яйце с Пресв. Богородица); Попово
Мими Ганчева Кушева – 14 г., 7 кл. – „Помен“; Ямбол
Клуб „Камбани“ и клуб „Моето тяло“; ОУ „Д. Благоев“, с.Гара Орешец, обл.Видин
IV-та възрастова група – 9-12 клас
СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:
Лиа Радославова Цанева – 17 г., 10 кл. – 2 триптиха „Възвръщане към живота“ и „Топлината на вярата“; с.Челопеч, Софийска област
ПЪРВО МЯСТО: Не се присъжда.
ВТОРО МЯСТО:
Моника Стефанова Колева – 15 г., 9 кл. – „Великденска пътечка – традиция, живот и символи“; Ямбол
ТРЕТО МЯСТО:
Радостина Цветомирова Ноева – 17 г., 11 кл. – „Доброта“; Русе
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:
Димитър Пенев Маринов – 18 г., 12 кл. – „Осветеното червено яйце“; Попово
Моника Стефанова Колева – 15 г., 9 кл. – „Поклон“; Ямбол

Ивана Иванова Гюрова – 15 г., 9 кл. – „Възкресение Христово“; Разлог
Петра Петрова Цанкова – 17 г., 11 кл. – НПГПФ, София
Васил Стефанов Кючуков – 18 г., 12 кл.; София
Евангелия Радостинова Маланова – 16 г., 9 кл. – „Слата на Христовото Възкресение“; с.Горна Малина



Коментари

Няма коментари.

Добави коментар

* Задължителни полета