Пирин Лейдис стартира със зрелищно реми в Севлиево

Следващият двубой е домакинството на ЖФК Варна на 12 септември

Пирин Лейдис записа равенство 2:2 при гостуването си на Севлиево Лейдис в мач от 1-вия кръг на първенството по футбол за жени, информират от централата на ФК "Пирин" - Благоевград. Дамите ни показаха характер, след като на два пъти изоставаха в резултата. Мачът бе излъчен на живо по спортния канал Nova Sport.
В 14-ата минута Севлиево поведе в резултата след красив гол от границата на наказателното поле на Весела Петкова, която стреля параболично.
Нашите момичета натиснаха и създадоха няколко опасни атаки, но така и не стигаха до гол. В 28-ата минута Пирин изравни. Сърбинска направи чудесен заслон на защитничка на Севлиево в наказателното поле, топката стигна до Шопска, която намери Парапунова, а тя на свой ред Бирова, която прати топката в мрежата с техничен удар по земята.
В 53-ата минута Десислава Димитрова направи 2:1 след красиво изпълнение на пряк свободен удар, при което топката се отклони в напречната греда и влетя в мрежата. Последва натиск на Пирин Лейдис и така се стигна до гола на Полина Ръсина в 67-ата минута, която получи хубава топка от дълбочина, излезе сама срещу вратарката, преодоля я, и пусна топката в празната врата за 2:2.
Нашите може да съжаляват повече за изпуснатите 3 точки, като до края на мача пропуски направиха Антонина Шопска и Полина Ръсина. В последните минути на срещата контузия получи Джалева, която напусна принудително.
Следващият ни двубой е домакинството на ЖФК Варна в събота, 12 септември.
Севлиево Лейдис – Пирин Лейдис 2:2
1:0 В.Петкова (14), 1:1 Бирова (28), 2:1 Димитрова (53), 2:2 Ръсина (67)
Севлиево Лейдис: 23.Иванова, 5.Томова, 6.Пелитева, 22.Каратакова – к., 9.Кукунова, 3.Рачева, 11.Илиева, 10.Е.Петкова, 8.Димитрова, 15.Симеонова. 19.В.Петкова Тр. Йоана Джамбазка
ПИРИН ЛЕЙДИС: 12.Караколева, 50.Джалева, 19.Минчева, 15.Качулска-к, 4.Юзекчиева, 8.Крълева, 77. Сърбинска, 31.Парапунова, 9.Шопска, 21.Ръсина, 6.Бирова. Тр. Стийв Хамилтън
В игра през второто полувреме за Пирин влязоха: Самарджийска, Иванова, Дамянова.
Съдия: Галя Ечева