Десет деца от Дупница получиха стипендии за своите успехи - blagoevgrad.utre.bg

Десет деца от Дупница получиха стипендии за своите успехи

14 септември 2020, 15:34 | blagoevgradutre
  • Снимка:
    Община Дупница

  • Снимка:
    Община Дупница

  • Снимка:
    Община Дупница

Дупница продължава традицията да стимулира изявените таланти

Днес инж.Методи Чимев, кмет на Община Дупница, връчи стипендиите на децата, които бяха номинирани и одобрени от комисия по Наредбата за условията и реда за отпускане на стипендии и финансово стимулиране на деца и младежи с изявени дарби. Общо 10 деца от първите два приема за тази календарна година бяха поканнени в кабинета му, за да получат заслужените стипендии за успехите си в различните области. Кметът им пожела да продължат да дерзаят в своите области, в които вече са показали резултати и успехи, което е гаранция за още по-сериозни успехи в следващите години. Тези деца са гордост за Дупница и пример, че трудът се отплаща.
Община Дупница продължава традицията да стимулира изявените таланти, така че очакват  новите номинации и още повече деца да гостуват.
Децата, които бяха наградени, са:
Йордан Кирилов Стоилов (наука и техника)
I-во място на Олимпиада по география и икономика областен кръг – 2019 г.
II- ро място на Олимпиадата по английски език областен кръг – 2020 г.

Катрин Димитрова Младенова (Изкуство и култура)
III-то място на Международен фестивал „Abanico” – 2019 г.
III-то място на Международен фестивал на изкуствата „Кръстопът на музите“ – 2019 г.

Рая Красимирова Соколова (спорт)
I-во място на Международен турнир по художествена гимнастика „Диамантите на София“ – 2019 г.
I-во място на Международен турнир „Купа Кракра“ – 2019 г.

Митко Иванов Джоржев (спорт)
II- ро място на Европейско първенство по таекуондо олимпийски категории – 2019 г.,
I-во място на Международен турнир „Sofia Open” – 2020 г.

Баян Илонов Илиев (наука и техника)
I-во място на Пролетен кръг на седми международен турнир „Математика без граници“ – 2020 г.
II-ро място на Есенен кръг на седми международен турнир „Математика без граници“ – 2019 г.

Николет Асенова Костова (спорт)
II-ро място на Европейско клубно първенство по таекуондо – 2019 г.
III-то място на Мулти Европейски игри по таекуондо – 2019 г.

Калин Кирилов Ранов (наука и техника)
I-во място на Олимпиада по английски език областен кръг – 2020 г.
I-во място на Олимпиада по история и цивилизация областен кръг – 2020 г.

Кристиян Георгиев Тодоров (наука и техника)
I-во място на Първодекемврийски турнир по математика – 2019 г.
I-во място на Национално финално състезание по математика на Сдружение на българските начални учители – 2019 г.

Калия Радославова Палакарска (спорт)
I-во място на Международен турнир по художествена гимнастика „Кюстендилско лято“ – 2019 г.
I-во място на Международен турнир по художествена гимнастика „Кракра къп“ – Перник – 2019 г.

Рая Даниел Орманкова (спорт)
I-во място на Международен турнир по художествена гимнастика „Диамантите на София“ – 2019 г.
I-во място на Международен турнир по художествена гимнастика „Кралицата на Аида“ – 2019 г.



Коментари

Няма коментари.

Добави коментар

* Задължителни полета