Пирин Лейдис с трета поредна победа

С тази победа Пирин Лейдис е на 4-то място в класирането

Пирин Лейдис записа трета поредна победа в първенството при жените. Момичетата на Стийв Хамилтън се наложиха с 5:0 при гостуването на Левски в Чепинци.
Въпреки тоталният натиск на благоевградчанки първото попадение падна едва в края на полувремето. Преди това пропуски направиха Антонина Шопска и Полина Ръсина, която уцели и гредата. Все пак логиката възтържествува и в 37-та минута след центриране на Шопска, Габриела Тенева си отбеляза автогол.
Само 120 секунди по-късно Михаела Минчева покачи на 0:2. С прецизен удар от границата на наказателното поле Минчева прати топката в далечния долен ъгъл на вратата на домакините. В същото време другият страж, този на Пирин Лейдис Дженифър Къри остана без работа.
След почивката нещата не се промениха, а напротив, гостите бяха още по-добре активни. В рамките на 180 секунди Полина Ръсина вкара два гола. Първо в 65- та минута тя се възползва от подаване на дебютантката Бет Кързън, а три минути по-късно довкара отбитата от Николова топка за 0:4. До края на мача Здравка Парапунова прибави още един гол, за да фиксира крайното 0:5.
С тази победа Пирин Лейдис е на 4-то място в класирането с равен брой точки с третия Етър (Велико Търново). Тимът има три победи и едно равенство.
Пирин Лейдис: 1. Дженифър Кюри/ 12. Милена Караколева/, 2. Екатерина Иванова 4. Ивана Тодорова/ 5. Силвия Джалева/, 6. Лилия Бирова, 8. Фатма Крълева/3. Бет Кюри Кързън/, 9. Антонина Шопска/, 7. Емели Дамянова/, 16. Кристина Качулска кап. 21. Полина Ръсина, 23. Здравка Парапунова, 25. Михаела Минчева, 28. Даниела Юзекчиева