Първи състезателни стартове за малките биатлонисти на Банско

Включиха се в държавното първенство по летен биатлон

Малките биатлонисти на Банско се включиха в държавното първенство по летен биатлон в м.Паничище. В състезанията, в които взеха рекорден брой участници, Клубът по биатлон-Банско участва с двадесет състезатели.

Най-добре от момичета „младша възраст” се представи Сандра Воденичарова, която в групата от 40 състезателки се класира на 6-то място. Нейните съотборнички Маринела Михова и Никол Кленовска успяха да влязат в топ 15. При момчетата най-добре се класира Иван Калайджиев, който също успя да влезе в топ 15.
За повечето деца това бяха първи състезателни стартове, но те се справиха чудесно, оставяйки след себе с по-голямата част от останалите биатлонисти.

През лято`2020 клубът на Банско участва на всички състезания по летен биатлон с над 25 състезатели, които спечелиха 3 златни медала, 4 сребърни и един бронзов медал.