48 години от първата победа на ФК "Пирин" в елита!

На 12 август 1973 г. "орлетата“ побеждават Славия с 2:1 пред 20 000 зрители на стадион “Христо Ботев”

На днешния ден, 12 август, се навършват 48 години от първата победа на Пирин в елита на българския футбол! Първият успех е постигнат в рамките на 2-ия кръг на сезон 1973-74 г.
Във въпросната среща на 12 август 1973 г. „орлетата“ побеждават Славия с 2:1 пред 20 000 зрители на стадион “Христо Ботев”.

Победата не идва лесно, а първото полувреме завършва 0:0.

Пет минути след подновяването на играта Борис Николов отбелязва първия гол на „Гнездото“ в „А“ група след асистенция на Костадин Цветков. В 78-ата минута Христо Бакалов отбелязва второто попадение за Пирин от дузпа.

Осем минути преди края на редовното време гостите от София намаляват разликата в резултата чрез Георги Й. Георгиев.

Последният съдийски сигнал все пак носи първия успех на Пирин в елита на българския футбол!