"Академик“ Благоевград победи с кош 3 секунди преди края в Пловдив

Благоевградският тим спечели със 78-80 гостуването си на своя съименник

Втора поредна драматична победа в мъжката А група записа "Академик“ Благоевград. Тимът гостуваше на съименника си от Пловдив и спечели с 80-78, което го остави в борбата за първото място. Само преди седмица благоевградчани надиграха драматично и "Академик“ София, печелейки само с точка у дома.

Благоевградчани обърнаха мача, след като губеха с 16 точки през първото полувреме. Те първо намалиха, а след това и поведоха, като двата тима си разменяха водачеството. Малко преди края гостите излязоха напред с 2 точки, но Васил Бачев изравни. Победният кош този път дойде от Ивайло Вучков, който отбеляза 3 секунди преди сирената и зарадва съотборниците си.

Именно Вучков бе най-резултатен за успеха с 20 точки, а Антонио Илиев добави 17. За домакините силно играха Васил Бачев с 31 точки и Илиян Ставрев с 30.

След този кръг Академик Благоевград заема четвърто място с баланс 10-3, но има и мач по-малко от отборите напред в класирането. Точно отзад е Академик Пловдив с 9 успеха и 5 поражения.