"Беласица” победи най-после "Балкан” (Варвара) с 3:2

Мачът се игра в Коларово пред 250 зрители

В 6-ия си директен двубой отборът на "Беласица” постигна първа победа срещу отбора на "Балкан” (Варвара) и то като домакин, съобщава viaranews.com. На терена в село Коларово около 250 зрители станаха свидетели на много инфаркти моменти в този двубой. През първата част на срещата още в началото се заигра в половината на гостите. В 17-ата минута при центриране в наказателното поле на гостите вратарят Петракиев изпусна кълбото и стоящият наблизо до него Красимир Шапкаров го отклони в мрежата за 1:0. Две минути по-късно Венцислав Стоянов бе изведен в коридор, напредна и с левия си крак от движение изпрати топката в ъгъла на Петракиев за 2:0. В 24-тата минута се стигна до куриозна ситуация. Тогава Запрен Голачки от гостите върна топката към вратаря Петракиев и той, явно непознавайки правилника, вместо да я изрита, я улови. Главния съдия Павел Цеков отсъди пряк свободен удар. Венци Стоянов със силен шут изпрати топката над изградената стена на гостите в горния ляв ъгъл за 3:0.

След почивката вместо футболистите на домакините да заиграят още по-настъпателно, зрителите сякаш видяха друг отбор, чиято игра напълно ги разочарова. В 51-вата минута Илиян Панчев центрира отдясно в наказателното поле на домакините и Иван Андреев намали за 3:1. В 63-тата мин Атанас Трендафилов навлезе по десния фланг и от движение изпрати топката в далечния ъгъл за 3:2.

Доста работа предстои на новия старши треньор на „Беласица” Йордан Костов. На преден план излиза вече дерби мачът срещу „Вихрен” в Сандански.