"Пирин" с първа победа в Първа лига

Орлетата надиграха с 2:1 "Локомотив" Горна Оряховица

Отборът на ОФК "Пирин" записа инфарктна първа победа в новия шампионат. След загубата в първия кръг, вчера орлетата се реваншираха и надиграха с 2:1 "Локомотив" Горна Оряховица. Успехът дойде след късен гол на Станислав Костов в добавеното време на мача. Срещата в Благоевград започна с положения и пред двете врати. Още в 6-ата минута Тихомир Кънев стреля мощно, но топката мина покрай вратата на "Пирин".
Отговорът на домакините дойде две минути по-късно, когато Влади Златинов стреля от фаул, но Стефано Кунчев боксира. В 20-ата минута дойде и най-чистото положение в мача до този момент.
Тогава Станислав Костов излезе сам срещу вратата на Локо, но прати топката в страничната греда. Малко по-късно гостите изпуснаха нов шанс.
Тихомир Кънев стреля с глава, но над вратата на "Пирин". След половин час игра Станислав Костов се измъкна от защитата на гостите, но стреля в аут.
През второто полувреме играта леко се накъса, като действията се развиваха основно в средата на терена. След час игра Венцислав Керчев стреля мощно, но в аут.
Така се стигна до 73-ата минута, когато Фиданин игра с ръка в собственото си наказателно поле и "Пирин" получи правото да изпълни дузпа. Зад бялата точка застана Влади Златинов и хладнокръвно опъна мрежата за 1:0.
Гостите натиснаха и закономерно стигнаха до изравняването. В 82-ата минута Атанас Фиданин вкара от разстояние за 1:1. До края домакините се хвърлиха в атаки и заслужено стигнаха до победата.
В добавеното време след рикошет топката достигна до Станислав Костов и той я прати във вратата на гостите за победното 2:1.

ПИРИН: Георги Аргилашки, Кристиян Кощрна, Румен Сандев, Стилиян Николов, Александър Башлиев, Орлин Старокин, Димитър Благов/Антон Костадинов/, Венцислав Бенгюзов /64-Тодор Траянов/,ТониТасев/Илия Димитров/, Владислав Златинов, Станислав Костов