България U19 победи Сърбия U19 във втора контрола в Симитли

Проверките бяха част от подготовката за квалификационен кръг за ЕВРО 2018

Юношеският национален отбор на България до 19 г. (набор 1999 г.) победи Сърбия U19 с 4:1 във втората контрола между двата тима, която се проведе в Симитли, съобщиха от пресцентъра на Общината. Атанас Кабов и Радослав Живков реализираха по два гола за успеха, а Максимович бе точен за гостите. Борислав Вакадинов от отбора на Септември (Симитли), който  бе повикан  на лагера се представи много добре за отбора на България.
Два дни по-рано националите отстъпиха на Сърбия с 0:1 в първата приятелска среща.
Първо полувреме
Четири минути след първия съдийски сигнал футболистът на гостите Йованович отправи първия точен удар в срещата, когато засече центриране отдясно и стреля с глава, но Дюлгеров показа отличен рефлекс и спаси. Три минути по-късно националите отговори с шут на Димитър Костадинов от пряк свободен удар, но топката мина над вратата, пазена от Мицанович.
В 10-та минута възпитаниците на Ангел Стойков организираха отлична многоходова атака, при която Станислав Иванов бе намерен в добра позиция, но капитанът се засуети и топката му бе избита, а при добавката Емил Янчев стреля неточно.
В 13-та минута усилията на „лъвовете“ се увенчаха с успех и те поведоха в резултата. Ертан Томбак проби отдясно и намери Кабов в наказателното поле, а крилото на „Ботев“ Враца намери долния десен ъгъл на сръбската врата с премерен удар.
В 22-та минута Доменик Янков центрира в наказателното поле от фаул, където Никола Борисов бе най-съобразителен и засече топката, но ударът му не намери очертания на вратата.
В 30-та минута отново Кабов попадна в прегръдките на съотборниците си, след като удвои преднината на България. Доминик Янков и Кабов комбинираха отлично пред наказателното поле, а последният направи безпомощен сръбския страж с неспасяем удар от 18 метра в горния десен ъгъл.
Малко по-късно „лъвовете“ поразиха вратата на гостите за трети път след бърза контраатака. Доминик Янков пусна дълъг пас към Радослав Живков, който се пребори със сръбски защитник, напредна и центрира. Топката бе избита, но при добавката Емил Янчев с техничен удар бе точен за 3:0.
Второ полувреме
В 59-та минута Максимович върна едно попадение за Сърбия. След разиграване пред българската врата халфът на Вождовац преодоля Гавов и с премерен удар не остави шанс за Дюлгеров.
В заключителните минути Радослав Живков бе оставен непокрит зад гърба на сръбската защита и оформи крайното 4:1 в полза България с техничен удар.
Проверките бяха част от подготовката на тима за елитния квалификационен кръг за ЕВРО 2018. В групата на нашия отбор са още тимовете на Испания, Франция и Белгия. Испания ще бъде домакин на двубоите, които ще се проведат на 21, 24 и 27 март в Бенидорм и Алкой.
България U19: Иван Дюлгеров, Андреа Христов (62-Валентин Антов), Ертан Томбак, Борислав Вакадинов, Никола Борисов, Димитър Костадинов (68-Стефан Гаврилов), Доменик Янков (50-Никола Гавов), Радослав Живков, Емил Янчев (49-Илия Груев), Атанас Кабов (61-Ярхан Исуф), Станислав Иванов – к.
Селекционер: Ангел Стойков
Стартовият състав на Сърбия U19: Мицанович, Дундерски, Дукич, Мишкович, Иванчевич, Бошняк – к., Вукманович, Кочич, Радулович, Максимович, Йованович
Селекционер: Милош Велебит