Завърши турнирът по водно спасяване в Благоевград - blagoevgrad.utre.bg

Завърши турнирът по водно спасяване в Благоевград

15 април 2019, 19:02 | blagoevgradutre
  • Снимка:
    БЧК

    Шампион е плувен клуб "GD-sport“ - Благоевград

  • Снимка:
    БЧК

  • Снимка:
    БЧК

  • Снимка:
    БЧК

  • Снимка:
    БЧК

  • Снимка:
    БЧК

Участваха 15 отбора, като имаше отбор и от Македония

На 13 и 14 април се проведе третият турнир по водно спасяване "Ичко  войвода“ Благоевград, организиран от Областния съвет на Българския  Червен кръст - Благоевград, със съдействието на Община Благоевград и "Водноспасителна служба" при Националния съвет на БЧК и Дружеството на водните спасители при БЧК – Благоевград.

Гости на турнира бяха доц.Стоян Андонов – заместник-министър на спортното министерство и абсолютен световен шампион по водно спасяване, Йордан Иванов - експерт към дирекция "Водноспасителна  служба" към НС на БЧК, Румяна Станоева, експерт в направление „Младежки дейности, спорт и туризъм “ при Община Благоевград,  Теодора Томова - абсолютен световен шампион по водно спасяване 1983; трима световни шампиони от Световния турнир по водно спасяване за ветерани - Аделаида/Австралия 2018 година, Валентин Митрев -  Сандански, Веселин Стефанов - Търново и Росица Янакиева - София.

Събитието бе официално открито от Йорданка Стойчева - директор на ОблС на БЧК - Благоевград.

Приветствие от името на кмета на община Благоевград към гостите, състезателите и организаторите бе прочетено от Румяна Станоева.

Доц.Стоян Андонов поздрави всички и официално връчи наградни призове на тримата световни шампиони по водно спасяване от Аделаида.

Поздрав към всички присъстващи - организатори, състезатели, треньори и гости, бе изпълнението на отбора по артистично плуване към плувен клуб „Пирин“ - Благоевград, с треньори Христина Дамянова и Миглена Бояджиева.

Участваха 15 отбора с общо 155 участници от плувни клубове в  Благоевград, Сандански, София и София-област, Велико Търново, Смолян, Севлиево, Академията на МВР, Русе и Струмица - Македония.

 I.               Индивидуално класиране


Първа възрастова група (11 – 12 години)

МОМЧЕТА

  1. ЗАХАРИ ЗГУРОВ - плувен клуб БЧК-София-1
  2. МАРИО ЙОРДАНОВ - плувен клуб GD-sport
  3. СТЕФАН БОГОЕВ - плувен клуб Сандански

МОМИЧЕТА

  1. ЕЛЕНА МИТЕВА – плувен клуб ПИРИН
  2. ИВАЙЛА КАПАНЪКОВА – плувен клуб БЧК-В.ТЪРНОВО
  3. ВЕНЦИСЛАВА ТЕНЕВА – спортен клуб ТИБРИС

Втора възрастова група (13 – 14 години)

ЮНОШИ МЛАДША

  1. ИЛИЯ АНДОНОВ - плувен клуб БЧК-София-1
  2. АНГЕЛ СТОЙЧЕВ - плувен клуб GD-sport
  3. КАЛИН МИХАЙЛОВ - плувен клуб БЧК-София-1

ДЕВОЙКИ МЛАДША

  1. МИЛЕНА ХРИСТОВА  - плувен клуб GD-sport
  2. КАЛИНА ЗАХАРИЕВА - плувен клуб GD-sport
  3. ВИКТОРИЯ МЕТОДИЕВА - плувен клуб GD-sport

Трета възрастова група (15 – 17 години)

ЮНОШИ СТАРША

  1. РИКИ ВЕРИКО - плувен клуб БЧК-София
  2. ДЕНИСЛАВ КОЙКОВ - плувен клуб GD-sport
  3. АЛЕКСАНДЪР КЕРЕЗОВ - плувен клуб БЧК-София

ДЕВОЙКИ СТАРША

  1. ЕЛЕНА ХРИСТОВА     - плувен клуб GD-sport
  2. ЙОАННА СТАНЧЕВА  - плувен клуб ВИКИНГ 2008
  3. ВЕСЕЛА ДИМИТРОВА - плувен клуб БЧК-В.ТЪРНОВО

3.ТЕОДОРА ГЕОРГИЕВА -  плувен клуб ВИКИНГ 2008

 Четвърта възрастова група (18 – 39 години)

МЪЖЕ

  1. ДИМО ВУЛЕВ - плувен клуб БЧК-София
  2. СТЕФАН КАРАДЖОВ - плувен клуб GD-sport
  3. ВИКТОР ДОШЕВ - плувен клуб БЧК-София

 ЖЕНИ

  1. ЛЮБОМИРА СТАМБОЛИЙСКА - плувен клуб ПИРИН
  2. БОРИСЛАВА КОЛЕВА - плувен клуб GD-sport
  3. МАРИЯ СТАМАТОВА - спортен клуб ТИБРИС

3.БОРИСЛАВА БОРИСОВА - плувен клуб ПИРИН

 II.            Крайно класиране

    1. Плувен клуб GD-sport
    2. Плувен клуб БЧК-София
    3. Плувен клуб БЧК-София-1

Шампион на тазгодишния турнир и носител на Призът на БЧК – Благоевград е плувен клуб  „GD-sport“ – Благоевград, с треньор Екатерина Георгиева.



Коментари

Няма коментари.

Добави коментар

* Задължителни полета